Afganistan'daki Türk birliğinden savaş mağduru ailelere yardım | Afganistan | | Dünya Bülteni Dünya Bülteni Haber Portalı

Dünya Bülteni Haber Portalı

Dünya Bülteni Haber Portalı Dünya Bülteni Haber Portalı


23:54, 20 Haziran 2018 Çarşamba
Güncelleme: 11:09, 11 Haziran 2018 Pazartesi

  • Paylaş
Afganistan'daki Türk birliğinden savaş mağduru ailelere yardım
Afganistan'daki Türk birliğinden savaş mağduru ailelere yardım
Foto: Arşiv

Afganistan Türk Görev Kuvveti Komutanlığı tarafından, ülkenin kuzeyindeki Kunduz vilayetinde savaş mağduru 200 aileye Ramazan yardımında bulunuldu.

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Afganistan Türk Görev Kuvveti Komutanlığı, ülkenin kuzeyindeki Kunduz vilayetinde savaş mağduru 200 aileye Ramazan yardımı yaptı.

Komutanlıktan yapılan açıklamada, gıda paketi, battaniye, mutfak seti, temizlik seti ve oyuncak gibi yardım malzemelerinin Kunduz'daki çatışmalarda evlerinden olan ihtiyaç sahibi 200 aileye dağıtıldığı belirtildi.

Türk Kızılayının da desteğiyle hazırlanan yardım paketlerinden almaya gelen savaş mağduru Hacı Bayram Rasuli, yardımlarından ötürü Türkiye'ye teşekkür etti.

Ramazan ayını ve bayramı nasıl geçireceklerini kara kara düşündüklerini söyleyen Rasuli, ''Türk askerinin yaptığı bu yardım sayesinde bayramımız bayram olacak. Her şey eşit bir şekilde dağıtıldı. Allah onlardan razı olsun.'' diye konuştu.İlgili Konular Afganistan Türkiye
Yasal Uyarı: Yayınlanan yazı ve haberin tüm hakları Dünya Bülteni'ne aittir. Özel izin alınmadan yazı ve haber hiçbir şekilde kullanılamaz. Ancak yazı ve haberin bir kısmı aktif link verilerek alıntılanabilir.

  • Paylaş