Dünya Bülteni Haber Portalı

Dünya Bülteni Haber Portalı Dünya Bülteni Haber Portalı


13:28, 23 Haziran 2018 Cumartesi
15:36, 11 Ocak 2018 Perşembe

  • Paylaş
Nijerya'da doktorlardan süresiz grev kararı
Nijerya'da doktorlardan süresiz grev kararı

İki doktorun fidye için kimliği belirsiz kişilerce kaçırılması sonrası süresiz grev kararı alındı

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Nijerya'da iki doktorun kimliği belirsiz kişilerce fidye için kaçırılması sonrası doktorlar gev kararı aldı.

Nijerya Tıp Birliği (NMA) tarafından yapılan açıklamada, iki doktorun fidye için kimliği belirsiz kişilerce kaçırılması sonrası süresiz grev kararı alındığı bildirildi.

Ülkenin güneydoğusundaki Cross River eyaletinde başlayan grev sonrası tüm özel ve kamu hastanelerinde hasta kabulü durduruldu.

Sağlık çalışanları ve doktorlar, ülkede fidye için kaçırma olaylarının sıklıkla yaşandığını ifade ederek, buna karşı hükümetin önlem alması çağrısı yaptı.

NMA sözcüsü Dr. Effiong Mkpanam, "Güvenlik nedeniyle hasta bakımı için eyalet içinde ya da dışında seyahat edemiyoruz. Hastahaneler dışında hastalarımızın muayenesini yapamıyoruz. Yetkililer güvenlik önlemini arttırmalı." dedi.

Ülkede bir hafta içerisinde iki doktor kimliği belirsiz kişilerce kaçırılırken, son bir sene içerisinde sadece Cross River eyaletinde 9 doktor fidye için kaçırıldı.

Nijerya'nın birçok eyaletinde adam kaçıranlar idamla yargılansa da fidye amacıyla kaçırma olaylarının önüne geçilemiyor.İlgili Konular nijerya
Yasal Uyarı: Yayınlanan yazı ve haberin tüm hakları Dünya Bülteni'ne aittir. Özel izin alınmadan yazı ve haber hiçbir şekilde kullanılamaz. Ancak yazı ve haberin bir kısmı aktif link verilerek alıntılanabilir.

  • Paylaş