Dünya Bülteni Haber Portalı

Dünya Bülteni Haber Portalı Dünya Bülteni Haber Portalı


19:05, 24 Mayıs 2018 Perşembe
16:42, 09 Şubat 2018 Cuma

  • Paylaş
Libya'da cuma namazı sonrası patlama: 1 ölü 70 yaralı
Libya'da cuma namazı sonrası patlama: 1 ölü 70 yaralı

Bingazi'de cuma namazı sonrası camide düzenlenen bombalı saldırıda ilk belirlemelere göre bir kişi öldü, 70 kişi yaralandı

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Libya'nın Bingazi kentinde cuma namazı sonrası camide düzenlenen bombalı saldırıda ilk belirlemelere göre bir kişinin öldüğü, 70 kişinin yaralandığı bildirildi.

Bingazi'deki el-Cela Devlet Hastanesi'nde doktor Fethi et-Tuati, AA muhabirine yaptığı açıklamada, kentin el-Macuri bölgesinde bulunan Ebu Hureyre Camisi'nde patlama meydana geldiğini belirterek, "Ebu Hureyre Camisi'ne yönelik bombalı saldırının faillerini ve nedenlerini henüz bilmiyoruz. Görgü tanıklarından alınan bilgiye göre saldırıda iki çanta dolusu patlayıcı kullanılmış." dedi.

Tuati, patlama sonrası bir ölü ve 55 yaralının hastanelerine nakledildiğini ifade ederek, insanların olayın ardından büyük panik yaşadığını dile getirdi.

Bingazi Tıp Merkezi'nde bulunan doktorlar da merkeze biri ağır 15 yaralının getirildiğini aktardı.

Libya'nın doğusundaki Bingazi kentinde ocak ayı sonlarında düzenlenen iki bombalı saldırıda 37 kişi ölmüş, 73 kişi de yaralanmıştı.İlgili Konular Bingazi saldırı
Yasal Uyarı: Yayınlanan yazı ve haberin tüm hakları Dünya Bülteni'ne aittir. Özel izin alınmadan yazı ve haber hiçbir şekilde kullanılamaz. Ancak yazı ve haberin bir kısmı aktif link verilerek alıntılanabilir.

  • Paylaş