Dünya Bülteni Haber Portalı

Dünya Bülteni Haber Portalı Dünya Bülteni Haber Portalı


09:42, 20 Nisan 2018 Cuma
16:58, 12 Nisan 2018 Perşembe

  • Paylaş
Mısır'da eski Sayıştay Başkanı askeri mahkemeye sevk edildi
Mısır'da eski Sayıştay Başkanı askeri mahkemeye sevk edildi
Foto: Arşiv

Mısır Askeri Savcılığı, eski Sayıştay Başkanı Hişam Cinina'yı "silahlı kuvvetler hakkında asılsız haberler yaymak" suçlamasıyla askeri mahkemeye sevk etti

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Mısır Askeri Savcılığının, eski Sayıştay Başkanı Hişam Cinina'yı "silahlı kuvvetler hakkında asılsız haberler yaymak" suçlamasıyla askeri mahkemeye sevk ettiği bildirildi.

Cinina'nın avukatı Ala Taha, yaptığı açıklamada, müvekkilinin askeri mahkemeye sevk edildiğini ve ilk duruşmanın, pazartesi günü Kahire Askeri Mahkemesi'nde gerçekleşeceğini belirtti.

Hişam Cinina, 10 Şubat'ta HuffPost Arabi gazetesine verdiği demeçte, "Eski Genelkurmay Başkanı Sami Anan'ın elinde, Mısır'da şu an yönetimde olan pek çok yöneticinin, Hüsnü Mübarek rejiminin devrilmesiyle sonuçlanan 25 Ocak devrimi olaylarında suç işlediğine dair deliller olduğunu" söylemişti.

Cinina ayrıca, Cumhurbaşkanı adayı olacağını açıkladıktan 3 gün sonra gözaltına alınan Eski Genelkurmay Başkanı Sami Anan'a bir şey olması durumunda bu tehlikeli belgelerin gün yüzüne çıkacağı uyarısında bulunmuştu. İlgili Konular Mısır Cinina
Yasal Uyarı: Yayınlanan yazı ve haberin tüm hakları Dünya Bülteni'ne aittir. Özel izin alınmadan yazı ve haber hiçbir şekilde kullanılamaz. Ancak yazı ve haberin bir kısmı aktif link verilerek alıntılanabilir.

  • Paylaş