Dünya Bülteni Haber Portalı

Dünya Bülteni Haber Portalı Dünya Bülteni Haber Portalı


10:13, 22 Haziran 2018 Cuma
21:08, 07 Haziran 2018 Perşembe

  • Paylaş
Nijeryalı yetimlere Türkiye'den bayramlık gönderildi
Nijeryalı yetimlere Türkiye'den bayramlık gönderildi

Batı Afrika ülkelerinden Nijerya'daki yetimlere, Türkiye'deki hayırseverler tarafından bayramlık gönderildi.

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Nijerya'nın başkenti Abuja'da 70 yetim çocuğa, Türkiye'den gönderilen bayramlıklar dağıtıldı.

Darul Erkam Vakfı Başkanı Yunus Emre Akyol, yardımlar ile ilgili yaptığı açıklamada, başkent Abuja'da 70 yetim çocuğa bayramlık dağıttıklarını bildirdi.

Akyol, "Ramazan ayında Nijeryalı yetim öğrencilere bayramlık dağıttık. Türkiye'den gönderilen yardımlar arasında kıyafet ve ayakkabılar bulunmakta." dedi.

Ramazan boyunca 200 aileye de kumanya dağıttıklarını ifade eden Akyol, "Bu yardımlar dışında ramazan ayında yaklaşık bin kişilik iftar düzenledik, 10 adet su kuyusu açtık." ifadelerini kullandı.

"BAYRAMDA GİYECEK KIYAFETİM YOKTU"

Başkent Abuja'ya yaklaşık 400 km uzaklıktaki Kano şehrinden gelen öğrenci Alhassan Yawu da bayramlık aldığı için çok mutlu olduğunu söyledi.

Babasını küçük yaşta kaybeden Yawu, "Bugün bu beyaz insanlar bize sadaka olarak bayram kıyafetleri verdi. Bana bayram kıyafeti verilmeseydi bayramda giyecek kıyafetim yoktu ama çok şükür şu an bayramlığım var. Bana bunu verdikleri için çok teşekkür ederim, Allah onlardan razı olsun." diye konuştu.Yasal Uyarı: Yayınlanan yazı ve haberin tüm hakları Dünya Bülteni'ne aittir. Özel izin alınmadan yazı ve haber hiçbir şekilde kullanılamaz. Ancak yazı ve haberin bir kısmı aktif link verilerek alıntılanabilir.

  • Paylaş