Dünya Bülteni Haber Portalı

Dünya Bülteni Haber Portalı Dünya Bülteni Haber Portalı


10:07, 22 Haziran 2018 Cuma
14:44, 12 Haziran 2018 Salı

  • Paylaş
TİKA'dan Gine Bissau'ya bin aileye yardım
TİKA'dan Gine Bissau'ya bin aileye yardım

TİKA Batı Afrika ülkesi Gine Bissau'da bin aileye gıda yardımında bulunuldu

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA), Batı Afrika ülkesi Gine Bissau'da bin aileye gıda desteğinde bulundu.

TİKA'dan yapılan yazılı açıklamaya göre, Başkanlık, Gine Bissau'daki 4 farklı bölgede ihtiyaç sahibi bin aileye gıda yardımı yaptı.

Başkent Bissau'daki Hafia, Belem ve Antula merkez camilerinde yapılan gıda dağıtım programına, Gine Bissau Ulusal İmamlar Birliği Başkanı Cheick Bubacar Djalo, Başdanışman Dr. İdrissa Embalo ve Dışişleri Sorumlusu Tcherno Cabiro Djalo katıldı.

Gine Bissau Devlet Başkanı Jose Mario Vaz da program sonunda TİKA heyetini kabul etti.

Vaz, kabulde yaptığı açıklamada ülkesinde Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) ait okulun kapatıldığını hatırlatarak bu terör örgütünün eğitimsiz ve yoksul gençleri etkileyerek tekrar güçlenebileceğine dikkati çekti.

Doğru bir dini eğitimle ve yoksulluğun önüne geçilerek bu tehlikenin önlenmesinin mümkün olduğunu vurgulayan Vaz, Türkiye'nin bu konuda kendilerini yalnız bırakmaması gerektiğini dile getirdi.İlgili Konular TİKA Gine Bissau batı afrika
Yasal Uyarı: Yayınlanan yazı ve haberin tüm hakları Dünya Bülteni'ne aittir. Özel izin alınmadan yazı ve haber hiçbir şekilde kullanılamaz. Ancak yazı ve haberin bir kısmı aktif link verilerek alıntılanabilir.

  • Paylaş