Dünya Bülteni Haber Portalı

Dünya Bülteni Haber Portalı Dünya Bülteni Haber Portalı


20:10, 20 Haziran 2018 Çarşamba
10:48, 08 Ocak 2018 Pazartesi

  • Paylaş
Avrupa Sınav Koleji Robotik Takımı Türkiye Şampiyonu oldu
Avrupa Sınav Koleji Robotik Takımı Türkiye Şampiyonu oldu

Fikret Yüksel Vakfı'nın bu yıl üçüncüsünü düzenlediği First Robotics Competitions (FRC)'nin Turkish Off-Season Turnuvası’nda Avrupa Sınav Koleji Eurobotics takımı Türkiye şampiyonluğunu elde etti

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Fikret Yüksel Vakfı'nın bu yıl üçüncüsünü düzenlediği First Robotics Competitions (FRC)'nin Turkish Off-Season Turnuvası’na Türkiye genelinde 54 seçkin lise katıldı. Büyük bir mücadeleyle geçen final müsabakalarında rakiplerini geride bırakan Avrupa Sınav Koleji Eurobotics takımı Türkiye şampiyonluğunu elde etti ve 2018 yılında Amerika’da düzenlenecek  bilim, teknoloji, inovasyon ve mühendislik alanındaki yarışmalarda ülkemizi temsil edecek.

Eurobotics Takımı, daha önceki yarışmalarda da dereceye girmiş, Türkiye’de Rookie Ödülünü, Amerika’da ise Team Spirit Award ödülünü ülkemize kazandırdı.

 



Yasal Uyarı: Yayınlanan yazı ve haberin tüm hakları Dünya Bülteni'ne aittir. Özel izin alınmadan yazı ve haber hiçbir şekilde kullanılamaz. Ancak yazı ve haberin bir kısmı aktif link verilerek alıntılanabilir.

  • Paylaş