Dünya Bülteni Haber Portalı

Dünya Bülteni Haber Portalı Dünya Bülteni Haber Portalı


08:45, 23 Nisan 2018 Pazartesi
16:51, 07 Nisan 2018 Cumartesi

  • Paylaş
Siirt'e yeni Tıp Fakültesi geliyor
Siirt'e yeni Tıp Fakültesi geliyor

Siirt Üniversitesi bünyesinde tıp fakültesi kurulması Yükseköğretim Kurulunca onaylandı

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Siirt Üniversitesi (SİÜ) Rektörü Prof. Dr. Murat Erman, Siirt Üniversitesi bünyesinde tıp fakültesi kurulması taleplerinin Yükseköğretim Kurulunca (YÖK) onayladığını, Bakanlar Kurulunun onayının ardından fakültenin eğitim öğretime başlaması için çalışmalara başlayacaklarını bildirdi.

Prof. Dr. Erman, Kezer Yerleşkesi'nde basın mensuplarıyla bir araya gelerek üniversitedeki gelişmeler hakkında bilgi verdi.

Hızla gelişen SİÜ'nün 8 fakülte ile eğitime devam ettiğini söyleyen Erman, bu gelişmeyi tıp fakültesi ile taçlandırmak istediklerini belirtti.

Üniversite bünyesinde tıp fakültesi kurulması için 2012 yılında senato kararı aldıklarını anlatan Erman, "Tıp fakültesinin açılması için çok çaba sarf ettik, çok emek verdik. Bu projenin üniversitemiz ve ilimiz için hayati öneme sahip olduğunu düşünüyoruz. Siirt'in Şırnak, Batman ve Bitlis gibi illere yakınlığı düşünüldüğünde bölgede bir tıp fakültesi ihtiyacı olduğunu tespit ettik. Bunun üzerine talebimizi YÖK'e bildirdik." dedi.

29 Mart'taki YÖK Genel Kurulunda başvurularının olumlu sonuçlandığını aktaran Erman, şöyle devam etti:

"Onaylandığı üzere üniversitemize açılacak 9. fakültemiz de tıp fakültesi oldu. Bakanlar Kurulunda onaylanmasından sonra hızlı bir şekilde fakültemizin eğitim öğretime başlatılması için gerekli çalışmaları yapacağız. Tıp fakültesi açılmasında bizimle beraber emek veren başta AK Parti Siirt Milletvekilimiz Yasin Aktay olmak üzere sivil toplum kuruluşlarımıza, il yöneticilerimize, yerel basın mensuplarımıza ve özellikle YÖK Başkanımız Prof. Dr. Yekta Saraç'a teşekkür ederim."Yasal Uyarı: Yayınlanan yazı ve haberin tüm hakları Dünya Bülteni'ne aittir. Özel izin alınmadan yazı ve haber hiçbir şekilde kullanılamaz. Ancak yazı ve haberin bir kısmı aktif link verilerek alıntılanabilir.

  • Paylaş