KPSS geç başvuru işlemi için son gün | Eğitim | | Dünya Bülteni Dünya Bülteni Haber Portalı

Dünya Bülteni Haber Portalı

Dünya Bülteni Haber Portalı Dünya Bülteni Haber Portalı


03:38, 19 Haziran 2018 Salı
15:28, 06 Haziran 2018 Çarşamba

  • Paylaş
KPSS geç başvuru işlemi için son gün
KPSS geç başvuru işlemi için son gün

ÖSYM tarafından belirlenen KPSS geç başvuru süreci başladı. KPSS'ye girecek olan adayların bugün saat 23:59'a kadar başvuru ve gün içinde ödeme işlemlerini tamamlamaları gerekiyor.

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

KPSS geç başvuru süreci başladı. Çeşitli sebepler dolayısıyla KPSS başvurusunda bulunamayan vatandaşları yakından ilgilendiren geç başvuru süreci, ÖSYM tarafından bugün başlatıldı.

Adaylar, bugün gün sonuna (23.59) kadar başvurularını tamamlayacak ve aynı gün içerisinde ödemelerini gerçekleştirecek.

Geç başvuru işlemi nasıl yapılır?

KPSS için başvuru işleminde bulunacak olan adaylar, https://ais.osym.gov.tr/ üzerinden başvuru işlemlerini gerçekleştirebilirler. Sisteme TC kimlik numarası ve şifre ile giriş sağlayan adayların başvuru işlemlerinin onaylanması için sistemde kayıtlı, güncel bir fotoğrafının olması gerekiyor.

Sisteme giriş yaptıktan sonra başvurularını gerçekleştiren adayların, ödeme işlemlerini de tamamlamaları gerekiyor. Ardından 22 Temmuz'da yapılacak olan KPSS'ye (genel yetenek, genel kültür, eğitim bilimleri) katılım sağlayabilirler. 28 Temmuz'da ise KPSS alan bilgisi oturumları ve KPSS ÖABT oturumu düzenlenecek.

Geç başvuru ücreti nasıl ödenir?

Geç başvuru günü için sınav ücretleri farklılık gösteriyor. Kılavuza göre ücretler, Genel Yetenek-Genel Kültür/ Eğitim Bilimleri/ Öğretmenlik Alan Bilgisi Testi (ÖABT) 90 TL,  KPSS Alan Bilgisi sınavlarının her bir oturumu için de 60 TL olarak belirlendi. Sınav ücretinin geç başvuru gününde, www.osym.gov.tr internet adresinde e-İşlemler’de yer alan ‘Ödemeler’ alanından kredi kartı/banka kartı ile yatırılması gerekiyor.Yasal Uyarı: Yayınlanan yazı ve haberin tüm hakları Dünya Bülteni'ne aittir. Özel izin alınmadan yazı ve haber hiçbir şekilde kullanılamaz. Ancak yazı ve haberin bir kısmı aktif link verilerek alıntılanabilir.

  • Paylaş