Dünya Bülteni Haber Portalı

Dünya Bülteni Haber Portalı Dünya Bülteni Haber Portalı


02:25, 21 Mayıs 2018 Pazartesi
18:21, 13 Ağustos 2017 Pazar

  • Paylaş
Kırgızistan Başbakanı Ceenbekov Kazakistan’da
Kırgızistan Başbakanı Ceenbekov Kazakistan’da

Avrasya Ekonomik Birliği Başbakanları toplantısına katılmak için Kazakistan’a gelen Kırgızistan Başbakanı Sooronbay Ceenbekov’un, Kazakistan Başbakanı Bahıtjan Sagintaev ile görüşme gerçekleştirdi

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

 Kazakistan Başbakanı Bahıtjan Sagintaev, Kırgız mevkidaşı Sooronbay Ceenbekov ile başkent Astana'da bir araya geldi.

Kazakistan Başbakanlığından yapılan açıklamada, Avrasya Ekonomik Birliği Başbakanları Toplantısı'na katılmak için Astana'ya gelen Kırgızistan Başbakanı Ceenbekov’un, Sagintaev ile görüşme gerçekleştirdiği belirtildi.

Açıklamada, görüşmede ikili ilişkileri geliştirme konularının yanı sıra teknik destek, demiryolu tarifelerinin birleştirilmesi ve vatandaşların çalışma izinlerinin kolaylaştırılması konularının ele alındığı bildirildi.

Kazakistan ile Kırgızistan arasındaki 2017-2020 dönemi iş birliği programının oluşturulmasında ilerleme kaydedildiğine dikkati çekilen açıklamada, programın ikili ilişkilerin ve stratejik ortaklığın geliştirilmesinde yol haritası olacağı aktarıldı

Açıklamada, her iki başbakanın, devlet sınırlarının belirlenmesi anlaşmasını imzalamaya hazır oldukları ifade edildi.

Açıklamada ayrıca, iki ülke arasındaki ticaret hacminin 2017 yılın ilk beş ayında 272,3 milyon dolara ulaştığı kaydedildi. Yasal Uyarı: Yayınlanan yazı ve haberin tüm hakları Dünya Bülteni'ne aittir. Özel izin alınmadan yazı ve haber hiçbir şekilde kullanılamaz. Ancak yazı ve haberin bir kısmı aktif link verilerek alıntılanabilir.

  • Paylaş