Rakka'da son 2 günde düzenlenen saldırılarda 21 sivil öldü | Ortadoğu | | Dünya Bülteni Dünya Bülteni Haber Portalı

Dünya Bülteni Haber Portalı

Dünya Bülteni Haber Portalı Dünya Bülteni Haber Portalı


06:06, 19 Haziran 2018 Salı
23:27, 17 Temmuz 2017 Pazartesi

  • Paylaş
Rakka'da son 2 günde düzenlenen saldırılarda 21 sivil öldü
Rakka'da son 2 günde düzenlenen saldırılarda 21 sivil öldü
Foto: Arşiv

ABD öncülüğündeki uluslararası koalisyon ile PKK/PYD'nin son 48 saat içindeki saldırılarında 7'si aynı aileden 21 sivil öldü, 20 sivil yaralandı

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

ABD öncülüğündeki uluslararası koalisyon güçleri ile PKK/PYD'nin Rakka'ya son 48 saat içinde düzenlediği saldırılarda 21 sivil öldüğü, 20 sivilin yaralandığı bildirildi.

Rakka'daki yerel kaynaklardan alınan bilgiye göre, koalisyona ait savaş uçaklarının havadan, PKK/PYD'nin karadan saldırdığı Rakka'da, son 2 gün içinde 7'si aynı aileden 21 sivil hayatını kaybetti, 20 sivil yaralandı.

Koalisyon uçaklarının Rakka'nın DEAŞ'in kontrolündeki güney kesimlerine ''beyaz fosfor'' bombalarıyla saldırdığını ifade eden kaynaklar, şehrin farklı kesimlerinde taraflar arasında şiddetli çatışmaların sürdüğünü kaydetti.

1980 Konvansiyonel Silahlar Sözleşmesi, beyaz fosfor bombasının kullanımını tahribat gücünün çok yüksek olması nedeniyle yasaklıyor.İlgili Konular ABD pkk DEAŞ Rakka
Yasal Uyarı: Yayınlanan yazı ve haberin tüm hakları Dünya Bülteni'ne aittir. Özel izin alınmadan yazı ve haber hiçbir şekilde kullanılamaz. Ancak yazı ve haberin bir kısmı aktif link verilerek alıntılanabilir.

  • Paylaş