'Türkiye'den beklentilerimiz çok büyük' | Asya | | Dünya Bülteni Dünya Bülteni Haber Portalı

Dünya Bülteni Haber Portalı

Dünya Bülteni Haber Portalı Dünya Bülteni Haber Portalı


19:54, 24 Haziran 2018 Pazar
18:44, 11 Eylül 2017 Pazartesi

  • Paylaş
'Türkiye'den beklentilerimiz çok büyük'
'Türkiye'den beklentilerimiz çok büyük'

"Türkiye'den beklentilerimiz çok büyük" Hindistan İslami Şura Yüksek Konsey Üyesi Er Abdul Jabbar Siddiqui, yaptığı açıklamada, Türkiye'yi lider bir ülke olarak gördüklerini, Türkiye'nin büyümesi için her gün dua ettiklerini söyledi

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Hindistan'da faaliyet yürüten Cemaat-i İslami Telangana ve Odisha Eyaletleri Vakfı Genel Başkanı Hamid Muhammed Khan yaptığı açıklamada, İslam ülkelerindeki iç savaş ve katliamlara karşı Türkiye'den başka hiçbir ülkenin güçlü bir şekilde ses çıkarmadığını söyledi.

Türkiye'ye, Filistin, Gazze ve Mescid-i Aksa'ya verdiği destekten dolayı teşekkür eden Khan, "Türkiye, İslam aleminin lideridir. Türkiye'den beklentilerimiz çok büyük. Allah'a dua ediyoruz ki Türkiye, İslam dünyası için büyümeli, güçlenmeli ve liderliğini sürdürmelidir. Türkiye'nin çabalarını takdirle destekliyoruz." diye konuştu.

Hindistan İslami Şurası Yüksek Konseyi Üyesi Er Abdul Jabbar Sıddıki de Türkiye'yi lider bir ülke olarak gördüklerini, Türkiye'nin büyümesi için her gün dua ettiklerini belirtti.

"Türkiye halkıyla gurur duyuyoruz. Bu ulus, dünyanın en önemli ve en etkili milletlerinden biri." diyen Sıddıki, Türkiye'nin kendi iç meselelerinin yanı sıra dünya Müslümanlarının dertleriyle de dertlendiğini kaydetti.

"TÜRK MİLLETİNİN GÖSTERDİĞİ ÇABAYI TAKDİRLE KARŞILIYORUZ"

Sıddıki, Türkiye için dua ettiklerine söyleyerek sözlerini şöyle sürdürdü:

"15 Temmuz'daki talihsiz ve korkunç olayda ne kadar güçlü olduklarını gösterdiler. Bazı kararlar vardır bir milleti güçlü duruma getirir bazı kararlar ise zayıflatır. Herkesin vazgeçilmez haklarının korunduğu, ifade özgürlüğünün yer aldığı demokratik toplumlar gelişime açık olur. Monarşi, askeri rejim, komünist düzen gibi yönetimler hiçbir toplum için uygun değildir. Biz her zaman için demokrasiyi savunuyoruz. Bu bağlamda demokratik yollarla seçilmiş bir hükümete karşı yapılan darbe girişiminde Türk milletinin gösterdiği çabayı takdirle karşılıyor ve gurur duruyoruz. Demokrasiyle yönetilen bir Türkiye'nin, askeri rejimle idare edilecek bir Türkiye'den daha güçlü olacağını düşünüyorum."

 Yasal Uyarı: Yayınlanan yazı ve haberin tüm hakları Dünya Bülteni'ne aittir. Özel izin alınmadan yazı ve haber hiçbir şekilde kullanılamaz. Ancak yazı ve haberin bir kısmı aktif link verilerek alıntılanabilir.

  • Paylaş