Dünya Bülteni Haber Portalı

Dünya Bülteni Haber Portalı Dünya Bülteni Haber Portalı


01:12, 18 Mart 2018 Pazar
13:54, 13 Ekim 2017 Cuma

  • Paylaş
Kaliforniya'daki büyük yangında ölü sayısı 31'e yükseldi
Kaliforniya'daki büyük yangında ölü sayısı 31'e yükseldi

ABD'nin Kaliforniya eyaletinde pazar gecesi başlayan orman yangınlarında ölenlerin sayısı 31'e çıktı.

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

ABD'li yetkililer, Kaliforniya'nın kuzeyindeki yangınlarda hayatını kaybedenlerin sayısının 31'e yükseldiğini, bölgede en az 3 bin 500 ev ve binanın kullanılamaz hale geldiğini belirtti. 

Yangının 1933'ten beri yaşanan en etkili yangın olduğunu vurgulayan yetkililer, kayıp 400'den fazla kişiden ise hala haber alınamadığını aktardı.

Çok sayıda itfaiye erinin katıldığı söndürme çalışmasının sürdüğü Kaliforniya'da Vali Jerry Brown da acil durum ilan etti.

Öte yandan bölgede yangın nedeniyle tahliye edilen bazı evlere hırsızlık amacıyla giren 5 zanlı da güvenlik güçlerince yakalandı.

Yangından en fazla etkilenen Santa Rosa kentinin Belediye Başkanı Chris Coursey, bölgede 2 bin 834 evin tamamen yandığını açıkladı.

ABD'de bu yıl çıkan orman yangınları şu ana kadar 2 milyar dolar zarara yol açtı. Bunun bugüne kadarki en yüksek rakam olduğu ifade ediliyor.



İlgili Konular ABD Kaliforniya
Yasal Uyarı: Yayınlanan yazı ve haberin tüm hakları Dünya Bülteni'ne aittir. Özel izin alınmadan yazı ve haber hiçbir şekilde kullanılamaz. Ancak yazı ve haberin bir kısmı aktif link verilerek alıntılanabilir.

  • Paylaş