Rusya'da Müslüman kadının başkanlık adaylığına ret | Asya | | Dünya Bülteni Dünya Bülteni Haber Portalı

Dünya Bülteni Haber Portalı

Dünya Bülteni Haber Portalı Dünya Bülteni Haber Portalı


12:00, 22 Haziran 2018 Cuma
10:25, 07 Ocak 2018 Pazar

  • Paylaş
Rusya'da Müslüman kadının başkanlık adaylığına ret
Rusya'da Müslüman kadının başkanlık adaylığına ret

Rusya Merkez Seçim Komisyonu, Dağıstan Özerk Cumhuriyeti'nin Baş Müftüsü'nün eşi, "İslam" dergisi Baş Editörü Gamzatova'nın Rusya başkanlık seçimi adaylığını reddetti.

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Rusya Merkezi Seçim Komisyonu, Rusya Federasyonuna bağlı Dağıstan Özerk Cumhuriyeti'nin Baş Müftüsü'nün danışmanı ve eşi, "İslam" dergisi Baş Editörü Ayna Gamzatova'nın Rusya başkanlık seçimi adaylığını reddetti.

Adaylığın kabul edilmeme sebebi olarak bazı prosedürlerin doğru yapılmadığı öne sürüldü.

Gamzatova’nın kendisinin, eşinin ve 18 yaşından büyük çocuklarının mali durumunu yansıtan belgeler de dahil olmak üzere gerekli bazı belgeleri komisyona sunmaması sebep gösterildi.

30 Aralık'ta 542 üyeli bir girişim grubu, Dağıstan Baş Müftüsü'nün eşi olan 46 yaşındaki Ayna Gamzatova’nın Rusya başkanlık seçimlerine aday olmasını desteklemişti. Rusya'da seçim öncesi kampanya 17 Aralık'ta başladı. Rusya Başkanlık seçiminin 18 Mart 2018'de yapılması planlanıyor.

Kaynak: QHAİlgili Konular Ayna Gamzatova dağıstan
Yasal Uyarı: Yayınlanan yazı ve haberin tüm hakları Dünya Bülteni'ne aittir. Özel izin alınmadan yazı ve haber hiçbir şekilde kullanılamaz. Ancak yazı ve haberin bir kısmı aktif link verilerek alıntılanabilir.

  • Paylaş