Dünya Bülteni Haber Portalı

Dünya Bülteni Haber Portalı Dünya Bülteni Haber Portalı


04:40, 27 Mayıs 2018 Pazar
12:49, 08 Şubat 2018 Perşembe

  • Paylaş
Eski Bangladeş Başbakanı'na 5 yıl hapis cezası
Eski Bangladeş Başbakanı'na 5 yıl hapis cezası

Bangladeş Başbakanı Şeyh Hasina'nın rakibi yolsuzluk iddiaları sebebiyle hapse mahkum edildi. Ülkede olası gösteriler için polis teyakkuzda

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Bangladeş'in eski başbakanlarından Halide Ziya, yolsuzluk suçlamasıyla 5 yıl hapse mahkum edildi.

Yerel mahkeme, Ziya'yı, yetimlere yönelik hizmet veren yardım kuruluşunun bütçesindeki 248 bin dolarlık parayı zimmetine geçirmekten suçlu buldu.

Mahkeme Ziya'ya 5 yıl hapis cezası verdi.

Aynı davadan yargılanan Ziya'nın oğlu Tarık Rahman ve diğer dört kişi de suça ortaklıktan 10 yıl hapis cezasına çarptırıldı.

Kararın ardından ülkede Ziya taraftarlarının sokağa çıkma olasılığına karşı güvenlik önlemleri arttırıldı.

Bangladeş Başbakanı Şeyh Hasina'nın rakibi Ziya, hapis cezası nedeniyle aralık ayındaki genel seçimlere katılamayacak.

Bangladeş'te 2001-2006 döneminde başbakanlık yapan Halide Ziya, Dakka'da parlamento kompleksi içinde inşa edilen özel bir hapishanede tutuklu bulunmuştu.

Bangladeş Milliyetçi Partisi üst düzey görevde bulunan Ziya'nın büyük oğlu Tarık Rahman da rüşvet suçlamasıyla tutuklanmıştı. Ziya'nın baş rakibi eski başbakanlardan Şeyh Hasina da temmuzda rüşvet suçlamalarıyla hapsedilmişti.İlgili Konular Halide Ziya Bangladeş
Yasal Uyarı: Yayınlanan yazı ve haberin tüm hakları Dünya Bülteni'ne aittir. Özel izin alınmadan yazı ve haber hiçbir şekilde kullanılamaz. Ancak yazı ve haberin bir kısmı aktif link verilerek alıntılanabilir.

  • Paylaş