Dünya Bülteni Haber Portalı

Dünya Bülteni Haber Portalı Dünya Bülteni Haber Portalı


22:20, 19 Nisan 2018 Perşembe
16:37, 13 Nisan 2018 Cuma

  • Paylaş
Vietnam Savaşı'ndan kalma ABD bombası imha edildi
Vietnam Savaşı'ndan kalma ABD bombası imha edildi
Foto: Arşiv

Vietnam Savaşı sırasında ABD uçakları tarafından atıldığı düşünülen 225 kilogram ağırlığındaki bombanın güvenli şekilde imha edildiği bildirildi

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Vietnam'da, 1972 yılında ABD uçakları tarafından atıldığı tahmin edilen 225 kilogramlık bir bomba imha edildi.

Vietnam Haber Ajansının (VNA) haberine göre, Savunma Bakanlığına bağlı bir bomba ve mayın imha şirketi, Quang Ninh eyaletindeki bir yol inşaatı sahasında, patlamamış mühimmatları temizledikleri esnada MK82 tipi bomba buldu.

Tien Yen bölgesindeki yol çalışması sırasında ortaya çıkarılan ve Vietnam Savaşı sırasında ABD uçakları tarafından atıldığı düşünülen 225 kilogram ağırlığındaki bombanın güvenli şekilde imha edildiği kaydedildi.

Vietnam Savaşı döneminden kalma yüz binlerce ton patlamamış madde bulunduğu tahmin edilen ülkede, 1975'den bu yana toprak altına gömülü mayın ve diğer patlayıcılara basan on binlerce kişi yaşamını yitirdi, binlerce kişi engelli oldu.

 İlgili Konular ABD vietnam
Yasal Uyarı: Yayınlanan yazı ve haberin tüm hakları Dünya Bülteni'ne aittir. Özel izin alınmadan yazı ve haber hiçbir şekilde kullanılamaz. Ancak yazı ve haberin bir kısmı aktif link verilerek alıntılanabilir.

  • Paylaş