Dünya Bülteni Haber Portalı

Dünya Bülteni Haber Portalı Dünya Bülteni Haber Portalı


16:29, 18 Haziran 2018 Pazartesi
22:49, 11 Haziran 2018 Pazartesi

  • Paylaş
Malezya Başbakanı Mahathir'den Çin açıklaması
Malezya Başbakanı Mahathir'den Çin açıklaması

Malezya Başbakanı Mahathir Muhammed, ülkesinin Çin ile dost kalacağını ancak bu ülkeye borçlu olmak istemeyeceğini belirtti.

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Başbakan Mahathir, Malezya'nın Çin ile dost kalacağını ancak bu ülkeye borçlu olmak istemeyeceğini söyledi.

Bernama ajansının habere göre, Başbakan Mahathir, Japonya Ulusal Basın Kulübü tarafından düzenlenen bir diyalog toplantısında yaptığı konuşmada, önceki hükümetin, büyük projeler için yüklü miktarda borç para aldığını ve bu kadar büyük miktarlarda borç vermeyi kabul eden tek ülkenin Çin olduğunu söyledi.

Malezya'nın kredileri geri ödeyip ödeyemeyeceğinin kimsenin umrunda olmadığını söyleyen Mahathir, "Dolayısıyla, kredileri azaltmak ve iyi bir ticaret ortağı olarak Çin ile eskisi gibi ilişkiler kurmak için yollar ve araçlar bulmak zorundayız." ifadesini kullandı.

Mahathir, ülkesinin Çin ile dost kalacağını ancak bu ülkeye borçlu olmak istemeyeceğini bildirdi.İlgili Konular Malezya Mahathir Muhammed Çin
Yasal Uyarı: Yayınlanan yazı ve haberin tüm hakları Dünya Bülteni'ne aittir. Özel izin alınmadan yazı ve haber hiçbir şekilde kullanılamaz. Ancak yazı ve haberin bir kısmı aktif link verilerek alıntılanabilir.

  • Paylaş