AB "vergi cenneti kara listesi"nden 2 ülkeyi çıkarttı | Avrupa Birliği | | Dünya Bülteni Dünya Bülteni Haber Portalı

Dünya Bülteni Haber Portalı

Dünya Bülteni Haber Portalı Dünya Bülteni Haber Portalı


13:48, 19 Haziran 2018 Salı
14:22, 25 Mayıs 2018 Cuma

  • Paylaş
AB "vergi cenneti kara listesi"nden 2 ülkeyi çıkarttı
AB

AB, Karayip ülkelerinden Bahamalar ile Saint Kitts ve Nevis'i vergi konusunda iş birliği yapmayan ülkeler listesinden çıkarttı.

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Avrupa Birliği (AB), Bahamalar ile Saint Kitts ve Nevis'i vergi konusunda iş birliği yapmayan ülkeler listesinden çıkartma kararı aldı.

"VERGİ CENNETİ KARA LİSTESİ"

AB Konseyi, aralık ayında yayınlanan ve AB ile vergi alanında iş birliği yapmayan ülkeleri içeren "vergi cenneti kara listesi"nden Bahamalar ile Saint Kitts ve Nevis'in çıkarıldığını açıkladı.

Açıklamada, söz konusu iki ülkenin AB'nin vergiyle ilgili kaygılarını gidermek için yüksek siyasi düzeyde taahhütlerde bulundukları, bu nedenle listeden çıkarıldıkları kaydedildi.

LİSTEDEKİ 7 ÜLKE

AB'nin vergi cenneti kara listesinde Amerikan Samoası, Guam, Namibya, Palau, Samoa, Trinidad ve Tobago ve ABD Virjin Adaları’ndan oluşan 7 ülke bulunuyor.

Öte yandan, listenin yaptırım sorunu da bulunuyor. Kara listede yer alan ülkelere karşı uygulanacaklar konusunda henüz AB üyesi ülkeler arasında net bir uzlaşı bulunmuyor.Yasal Uyarı: Yayınlanan yazı ve haberin tüm hakları Dünya Bülteni'ne aittir. Özel izin alınmadan yazı ve haber hiçbir şekilde kullanılamaz. Ancak yazı ve haberin bir kısmı aktif link verilerek alıntılanabilir.

  • Paylaş