Dünya Bülteni Haber Portalı

Dünya Bülteni Haber Portalı Dünya Bülteni Haber Portalı


22:55, 19 Haziran 2018 Salı
13:45, 30 Mayıs 2018 Çarşamba

  • Paylaş
AB, Mısır'da artan tutuklamalardan endişeli
AB, Mısır'da artan tutuklamalardan endişeli

Avrupa Birliği, Mısır'da insan hakları savunucuları ve aktivistlerin tutuklanma sayısındaki artıştan endişe duyulduğunu bildirdi.

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Avrupa Birliği (AB), Mısır'da son haftalarda insan hakları savunucuları ve aktivistlerin tutuklanma sayısındaki artıştan endişe duyulduğunu açıkladı.

MISIR YÖNETİMİNE, İFADE ÖZGÜRLÜĞÜNE VE ELEŞTİRİLERE SAYGI ÇAĞRISI

AB Dış İlişkiler Servisinden (EEAS) yapılan açıklamada, istikrar ve güvenliğin insan haklarına saygı ile sağlanabileceğine dikkat çekilerek, Mısır yönetimine ifade özgürlüğüne ve eleştirilere saygı göstermesi gerektiği hatırlatıldı.

Mısırlı yetkililerin uluslararası yükümlülüklerini yerine getirmesi çağrısında bulunulan açıklamada, "Son haftalarda Mısır'da insan hakları savunucuları ve aktivistlerin tutuklanma sayısındaki artış endişe verici." ifadeleri kullanıldı.

Mısır'da son dönemde Heysem Muhammedeyn, Şadi el-Gazali, Vail Abbas gibi öne çıkan aktivistler, gözaltına alınıyor.İlgili Konular Mısır AB
Yasal Uyarı: Yayınlanan yazı ve haberin tüm hakları Dünya Bülteni'ne aittir. Özel izin alınmadan yazı ve haber hiçbir şekilde kullanılamaz. Ancak yazı ve haberin bir kısmı aktif link verilerek alıntılanabilir.

  • Paylaş