Soros: AB İtalya'ya aldığı göçmenler için tazminat ödemeli | Avrupa Birliği | | Dünya Bülteni Dünya Bülteni Haber Portalı

Dünya Bülteni Haber Portalı

Dünya Bülteni Haber Portalı Dünya Bülteni Haber Portalı


13:47, 19 Haziran 2018 Salı
11:20, 04 Haziran 2018 Pazartesi

  • Paylaş
Soros: AB İtalya'ya aldığı göçmenler için tazminat ödemeli
Soros: AB İtalya'ya aldığı göçmenler için tazminat ödemeli

Macar asıllı Amerikalı milyarder işadamı Soros, AB'ye, İtalya'ya giren göçmenler için tazminat ödeme çağrısında bulundu.

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Macar asıllı Amerikalı milyarder işadamı George Soros, Avrupa Birliği'ne ülkeye giren göçmenler için tazminat ödeme çağrısında bulundu.

Guardian'da yer alan habere göre, Corriera della Sera gazetesinde bir yazı kaleme alan Soros, İtalya'da aşırı sağ partilerin seçimlerde başarılı olmasının "İtalya'nın üzerine adil olmayan bir yük bindiren bir Avrupa'nın defolu göç politikasından" kaynaklanmış olabileceğini söyledi.

Soros AB'nin, İtalya'da koalisyon ortakları arasındaki uyumsuzluk nedeniyle er ya da geç yapılacağına inandığı genel seçimleri yapıcı bir şekilde etkilemesi için bu yüke bir çare bulması gerektiğini vurguladı.

Soros "Kısa süre öncesine kadar, çoğu göçmen gitmek istedikleri Kuzey Avrupa'ya ulaşabiliyordu. Ama Eylül 2015'te Fransa ve Avusturya sınırlarını kapattı ve kurtarılan göçmenler İtalya'da mahsur kaldılar. Bu durum haksız olmasının yanı sıra İtalya'ya da çoğu diğer Avrupa ülkesinden ekonomik anlamda geride kaldığı bir dönemde, İtalya açısından mali anlamda büyük bir yük oluyor" diyor.

'Çözüm İtalya'ya tazminat'

Soros, sorunun göçmenlerin zorla iskân edilerek çözülemeyeceğini ve tek çözümün AB'nin İtalya'yı bu ülkeye giren mülteciler için mali anlamda tazmin etmesiyle çözülebileceğini belirtiyor.İlgili Konular Soros AB İtalya
Yasal Uyarı: Yayınlanan yazı ve haberin tüm hakları Dünya Bülteni'ne aittir. Özel izin alınmadan yazı ve haber hiçbir şekilde kullanılamaz. Ancak yazı ve haberin bir kısmı aktif link verilerek alıntılanabilir.

  • Paylaş