Dünya Bülteni Haber Portalı

Dünya Bülteni Haber Portalı Dünya Bülteni Haber Portalı


22:55, 19 Haziran 2018 Salı
15:16, 08 Haziran 2018 Cuma

  • Paylaş
'NATO ile AB arasındaki iş birliği güçlendirilecek'
'NATO ile AB arasındaki iş birliği güçlendirilecek'

NATO Genel Sekreteri Stoltenberg, Avrupa Birliği ve NATO arasında iş birliğini güçlendirmek için ortak bildiri imzalanacağını açıkladı.

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg, "Temmuzda AB Konseyi Başkanı Donald Tusk ve AB Komisyonu Başkanı Jean-Claude Juncker ile iş birliğini daha ileriye götürecek bir ortak bildiriye imza atacağız." dedi.

Brüksel'de NATO Savunma Bakanları Toplantısı sürerken basına açıklama yapan Stoltenberg, AB ve NATO arasındaki iş birliğinin ele alındığı oturuma AB Dış İlişkiler ve Güvenlik Politikası Yüksek Temsilcisi Federica Mogherini'nin de katıldığını belirtti.

AB-NATO ARASINDAKİ İŞ BİRLİĞİ "DAHA ÖNCE GÖRÜLMEMİŞ DÜZEYDE"

Son iki yıldır AB ve NATO arasındaki iş birliğinin "daha önce hiç görülmeyen düzeye" ulaştığına dikkati çeken Stoltenberg, "Temmuzda AB Konseyi Başkanı Donald Tusk ve AB Komisyonu Başkanı Jean-Claude Juncker ile iş birliğini daha ileriye götürecek bir ortak bildiriye imza atacağız." açıklamasında bulundu.

Stoltenberg, AB ve NATO'nun hibrit ve siber operasyonlar, terörle mücadele, tatbikatlar ve askeri hareketlilik gibi 74 alanda iş birliği yaptığını, AB vatandaşlarının yüzde 90'ından fazlasının bir NATO ülkesinde yaşadığını, bu nedenle ortak çıkar ve sınamaların olduğunu kaydetti.İlgili Konular NATO AB stoltenberg
Yasal Uyarı: Yayınlanan yazı ve haberin tüm hakları Dünya Bülteni'ne aittir. Özel izin alınmadan yazı ve haber hiçbir şekilde kullanılamaz. Ancak yazı ve haberin bir kısmı aktif link verilerek alıntılanabilir.

  • Paylaş