Dünya Bülteni Haber Portalı

Dünya Bülteni Haber Portalı Dünya Bülteni Haber Portalı


22:54, 22 Mayıs 2018 Salı
11:02, 18 Mayıs 2018 Cuma

  • Paylaş
Fransa'da terör saldırısı hazırlığındaki iki kardeş yakalandı
Fransa'da terör saldırısı hazırlığındaki iki kardeş yakalandı

Fransa''da, terör saldırısı hazırlığındaki iki kardeşin tespit edildiği ve düzenlenen bir operasyonla yakalandığı bildirildi.

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Fransa İçişleri Bakanı Gerard Collomb, terör saldırısı hazırlığındaki iki kardeşin yakalandığını bildirdi.

Collomb, BFMTV kanalında canlı yayına katılarak açıklamalarda bulundu.

Terörle mücadele kapsamında son dönemde izleme ve dinleme çalışmalarının yoğunlaştırıldığını kaydeden Collomb, Mısır kökenli iki kardeşin saldırı hazırlığında olduğunun tespit edildiğini ve düzenlenen bir operasyonla yakalandığını açıkladı.

TELEGRAM ÜZERİNDEKİ MESAJLARINDAN YAKALANDILAR

Collomb, Paris'te yakalanan iki gencin, mesajlaşma programı telegram üzerindeki yazışmalarının izlenmesi sonucu terör saldırısı planının ortaya çıkarıldığını belirtirken, evlerinde yapılan aramada, patlayıcı yapımında kullanılan malzemeler ve patlayıcı üretimine dair bilgilerin bulunduğunu kaydetti.

İçişleri Bakanı Collomb ayrıca, bu kişilerin adresinde kene otu tohumundan elde edilen risin zehrinin hazırlanışıyla ilgili bir kılavuza rastlanıldığını dile getirdi.

 Yasal Uyarı: Yayınlanan yazı ve haberin tüm hakları Dünya Bülteni'ne aittir. Özel izin alınmadan yazı ve haber hiçbir şekilde kullanılamaz. Ancak yazı ve haberin bir kısmı aktif link verilerek alıntılanabilir.

  • Paylaş