Dünya Bülteni Haber Portalı

Dünya Bülteni Haber Portalı Dünya Bülteni Haber Portalı


09:51, 21 Mart 2018 Çarşamba
18:39, 11 Temmuz 2017 Salı

  • Paylaş
Avustralya'da İslamofobik saldırıların başlıca hedefi kadınlar
Avustralya'da İslamofobik saldırıların başlıca hedefi kadınlar
Foto: Arşiv

Avustralya'da yapılan bir araştırma, ülkede İslamofobik saldırılara en çok kadınların maruz kaldığını ortaya çıkardı

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Avustralya'da yapılan bir araştırma, ülkede İslamofobik saldırılara en çok kadınların maruz kaldığını gösterdi.

Avustralya İslamofobi Sicili ve Charles Sturt Üniversitesi İslami İlimler ve Medeniyet Merkezi ortaklığında hazırlanan, Avustralya İslami İlimler ve Araştırma Akademisi, Avustralya Çeşitlilik Konseyi ve bazı üniversitelerin katkıda bulunduğu raporda, Avustralya İslamofobi Siciline Eylül 2014-Aralık 2015 döneminde bildirilen 243 olay incelendi.

İslamofobik saldırıyı, "Müslümanlara günlük hayatlarında yönlendirilen küfür, kötüleme, nefret veya şiddet içeren sözlü ve fiziksel saldırılar" olarak niteleyen rapora göre, İslamofobik saldırıların yüzde 68'i kadınlara yönelik oldu.

SALDIRIYA UĞRAYAN HER 5 KADINDAN 4'Ü BAŞÖRTÜLÜ

Araştırmaya göre, saldırıya uğrayan her 5 kadından 4'ü başörtülüyken, her 10 kadından 3'ünün saldırı sırasında yanında çocuğu bulunuyordu.

Raporda, İslamofobik saldırıların yüzde 48'inin kalabalık ortamlarda düzenlendiğine ancak görgü tanıklarının saldırıların sadece 4'te 1'ine müdahale ettiğine işaret edildi.Yasal Uyarı: Yayınlanan yazı ve haberin tüm hakları Dünya Bülteni'ne aittir. Özel izin alınmadan yazı ve haber hiçbir şekilde kullanılamaz. Ancak yazı ve haberin bir kısmı aktif link verilerek alıntılanabilir.

  • Paylaş