Dünya Bülteni Haber Portalı

Dünya Bülteni Haber Portalı Dünya Bülteni Haber Portalı


14:21, 26 Nisan 2018 Perşembe
13:03, 01 Aralık 2017 Cuma

  • Paylaş
Limitsiz hesap açan banka suçlu bulundu
Limitsiz hesap açan banka suçlu bulundu

Avustralya'da müşterisine yanlışlıkla limitsiz hesap açan banka haksız bulundu. Limitsiz hesap açılan Malezyalı öğrenci, 11 ayda hesaptan 3,5 milyon dolar çekti

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Avustralya'da bir bankanın kendisine yanlışlıkla açtığı limitsiz hesaptan 3,5 milyon dolar çeken öğrenci aleyhine açılan davada beraat etti.

News com'da yer alan habere göre, 22 yaşındaki Christine Ciaşin Lee isimli Malezya uyruklu öğrenci, 2012 yılında Sidney'de Westpac bankasında hesap açtı.

Banka, Lee için açılan hesaba yanlışlıkla limit koymadı.

Para yatırmadığı hesaptan 3,5 milyon dolar çeken Lee, bunun büyük kısmını mücevher gibi lüks aksesuarlara harcadı.

Bankanın yanlışı fark etmesinin ardından Lee, geçen yıl polis tarafından Sidney Havalimanı'nda kasıtlı dolandırıcılık suçlamasıyla tutuklandı.

Lee'nin avukatı Hugo Aston mahkemede yaptığı savunmada, müvekkilinin dolandırıcılığa bulaşmadığını, olayın bankanın hatasından kaynaklandığını iddia etti.

Savcılık, yaptığı incelemenin ardından Lee'ye yönelik suçlamaları düşürdü.

Kararın ardından müvekkilin rahatladığını söyleyen avukat Aston, "Lee ailesiyle birlikte Malezya'ya döndü ve normal hayatına yeniden kavuştuğu için çok mutlu." ifadelerini kullandı.

Aston, Lee'nin çektiği para ile satın aldıklarının büyük bir bölümünü iade ettiğini bildirdi.İlgili Konular Avustralya
Yasal Uyarı: Yayınlanan yazı ve haberin tüm hakları Dünya Bülteni'ne aittir. Özel izin alınmadan yazı ve haber hiçbir şekilde kullanılamaz. Ancak yazı ve haberin bir kısmı aktif link verilerek alıntılanabilir.

  • Paylaş