Dünya Bülteni Haber Portalı

Dünya Bülteni Haber Portalı Dünya Bülteni Haber Portalı


04:36, 20 Haziran 2018 Çarşamba
15:38, 21 Aralık 2017 Perşembe

  • Paylaş
Avustralya’daki araçlı saldırıda terör bağlantısı bulunmuyor
Avustralya’daki araçlı saldırıda terör bağlantısı bulunmuyor

Melbourne'de bu sabah yaşanan ve 19 kişinin yaralanmasına yol açan araçlı saldırının terörle bağlantılı olmadığı belirlendi.

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Avustralya’nın Melbourne kentinde 19 kişinin yaralanmasına yol açan araçlı saldırının terörle bağlantılı olmadığı belirlendi.

Victoria Emniyet Müdürü Vekili Shane Patton, düzenlediği basın toplantısında, Flinders Street İstasyonu yakınındaki saldırının bireysel bir suç olduğunu ve terörle bağlantısının bulunmadığını açıkladı.

Saldırganın, madde bağımlılığı ve psikolojik sorunları olan 32 yaşındaki Afganistan kökenli bir Avustralya vatandaşı olduğunu belirten Patton, ismini açıklamadığı zanlının aracını "kasıtlı olarak" kalabalığın üzerine sürdüğünü söyledi.

Patton, saldırıda aracı kullanan zanlı ile 19 kişinin yaralandığını, yaralılardan 4'ünün durumunun ağır olduğunu ifade etti.

Araçta ikinci bir kişinin daha bulunduğu yönündeki iddiaların gerçeği yansıtmadığını, zanlının tek başına olduğunu belirten Patton, bir başka kişinin çantasında üç bıçak bulunduğu için gözaltına alındığını ancak olayla bağlantısı olmadığını kaydetti.

Melbourne'ün Bourke Caddesi'nde 20 Ocak'ta da terör bağlantısı bulunmayan 27 yaşındaki James Gargasoulas, aracını yayaların üzerine sürmüş, olayda 6 kişi hayatını kaybetmiş, 36 kişi yaralanmıştı.

 İlgili Konular Avustralya
Yasal Uyarı: Yayınlanan yazı ve haberin tüm hakları Dünya Bülteni'ne aittir. Özel izin alınmadan yazı ve haber hiçbir şekilde kullanılamaz. Ancak yazı ve haberin bir kısmı aktif link verilerek alıntılanabilir.

  • Paylaş