Dünya Bülteni Haber Portalı

Dünya Bülteni Haber Portalı Dünya Bülteni Haber Portalı


04:36, 20 Haziran 2018 Çarşamba
12:26, 01 Mart 2018 Perşembe

  • Paylaş
Avustralya'da af çıkınca 57 bin silah devlete teslim edildi
Avustralya'da af çıkınca 57 bin silah devlete teslim edildi
Foto: Arşiv

Avustralyalılar, temmuz-eylül arasında 3 ayı kapsayan af süresince aralarında bir roketatar ile binlerce makineli tüfeğin de bulunduğu 57 binden fazla yasa dışı silahı devlete teslim etti

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Avustralyalıların, temmuz-eylül arasında 3 ayı kapsayan af süresince aralarında bir roketatar ile binlerce makineli tüfeğin de bulunduğu 57 binden fazla yasa dışı silahı devlete teslim ettiği bildirildi.

Avustralya hükümeti tarafından yapılan açıklamada, 3 aylık af süresince aralarında bir roketatar ile 2 bin 500 kadar otomatik ve yarı otomatik makineli tüfeğin de bulunduğu toplam 57 bin 324 silahın devlete teslim edildiği belirtildi.

Emniyet ve Siber Güvenlik Bakanı Angus Taylor, toplanan silah sayısının gayet iyi ve halkın güvenliği için başarılı bir adım olduğunu ifade etti.

Af dönemi dışında ruhsatsız ateşli silahla yakalananlar 280 bin Avustralya dolarına (226 bin dolar) kadar para ve 14 yıla kadar da hapis cezası alabilecek.Yasal Uyarı: Yayınlanan yazı ve haberin tüm hakları Dünya Bülteni'ne aittir. Özel izin alınmadan yazı ve haber hiçbir şekilde kullanılamaz. Ancak yazı ve haberin bir kısmı aktif link verilerek alıntılanabilir.

  • Paylaş