Dünya Bülteni Haber Portalı

Dünya Bülteni Haber Portalı Dünya Bülteni Haber Portalı


22:54, 19 Haziran 2018 Salı
13:22, 03 Nisan 2018 Salı

  • Paylaş
Avustralya'dan Yemen'e insani yardım
Avustralya'dan Yemen'e insani yardım

Dışişleri Bakanı Bishop, Yemen’e 3 milyon dolarlık insani yardım yapacaklarını açıkladı

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Avustralya Dışişleri Bakanı Julie Bishop, insani krizin devam ettiği Yemen’e 3 milyon dolarlık insani yardımda bulunacaklarını duyurdu.

Dışişleri Bakanlığı’nın resmi sayfasından yazılı açıklama yapan Bishop, Yemen’de 2011 yılından bu yana 10 binden fazla sivilin hayatını kaybettiğini, ülke nüfusunun yüzde 80’ine denk gelen yaklaşık 22 milyon insanın yardıma muhtaç olduğunu belirtti.

Birleşmiş Milletler'in Yemen’deki durumu ‘‘Dünyadaki insan eliyle çıkartılan en kötü kriz’’ olarak tanımladığını hatırlatan Bishop, ‘‘Avustralya, bu krize karşı yapılan uluslararası insani yardımlara desteğini göstermek için 3 milyon dolarlık (2,31 milyon USD) katkıda bulunacak. Avustralya’nın yapacağı katkı, krizden etkilenen topluluklara gıda desteği sağlamanın yanı sıra sağlık hizmetleri, temiz suya erişim, yetersiz beslenen çocukların tedavi edilmesinde kullanacak.’" değerlendirmesinde bulundu.

Ülkesinin, Yemen’deki tüm tarafları uluslararası insan hakları hukukuna uymaya davet ettiklerini kaydeden Bishop, taraflardan uluslararası insanı yardımlara engel olmamalarını istedi. Bishop, yapılacağını açıkladığı son yardımlarla ülkesinin 2017 Nisan ayından bu yana Yemen’e yaptığı insani yardımın 23 milyon dolara ulaştığı bilgisini paylaştı.

 İlgili Konular Avustralya Yemen
Yasal Uyarı: Yayınlanan yazı ve haberin tüm hakları Dünya Bülteni'ne aittir. Özel izin alınmadan yazı ve haber hiçbir şekilde kullanılamaz. Ancak yazı ve haberin bir kısmı aktif link verilerek alıntılanabilir.

  • Paylaş