Dünya Bülteni Haber Portalı

Dünya Bülteni Haber Portalı Dünya Bülteni Haber Portalı


04:45, 20 Haziran 2018 Çarşamba
17:37, 05 Eylül 2017 Salı

  • Paylaş
Bosna'da Maarif Vakfı'ndan Cambridge eğitimi
Bosna'da Maarif Vakfı'ndan Cambridge eğitimi

Bosna Hersek'in Başkenti Saraybosna'da Lise düzeyinde eğitim verecek Maarif Koleji açıldı

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Bosna Hersek'te başlayan yeni eğitim öğretim yılı açılışı kapsamında, Saraybosna Eğitim ve Öğretimi Geliştirme Vakfı'nca kurulan Maarif Koleji'nin de açılışı yapıldı.

Kolej, Saraybosna Kantonu Müfredatı ve Cambridge programlarına göre eğitim verecek. Yeni kolejin amaçlarından biri de, Fethullahçı Terör Örgütüyle ilintili okulların bu ülkedeki etkisini kırmak.

Saraybosna Eğitim Ve Öğretimi Geliştirme Vakfı'nca Kurulan Kolejin açılışında konuşan vakfın Başkan Yardımcısı ve Uluslararası Saraybosna Üniversitesi Genel Sekreteri Armin Keric kolejin, Vakıf
Bünyesindeki İsa Bey İshakovic İlköğretim Okulu'nun bulunduğu alanda hizmet vereceğini belirtti. 

"Fetullahçı Terör Örgütü'ne yakınlığıyla bilinen eğitim kurumlarının Bosna Hersek'te etkisi var" diyen Keric, 'Bugünden itibaren ana okulundan doktoraya kadar eğitim verecek Saraybosna Eğitim ve Öğretimi Geliştirme Vakfı'na bağlı tüm kurumların bu etkiyi kırmak için çalışacağını' vurguladı. 

Maarif Koleji Müdürü Mubera Halilcevic de açılışı yapılan kolejin, Saraybosna Kantonu ile Cambridge Programlarına göre eğitim vereceğini söyledi. İlgili Konular Bosna Hersek eğitim Balkan
Yasal Uyarı: Yayınlanan yazı ve haberin tüm hakları Dünya Bülteni'ne aittir. Özel izin alınmadan yazı ve haber hiçbir şekilde kullanılamaz. Ancak yazı ve haberin bir kısmı aktif link verilerek alıntılanabilir.

  • Paylaş