Dünya Bülteni Haber Portalı

Dünya Bülteni Haber Portalı Dünya Bülteni Haber Portalı


20:40, 20 Mart 2018 Salı
10:15, 13 Eylül 2017 Çarşamba

  • Paylaş
Karadağ 'Sınır' konusunda resmi bilgilendirme bekliyor
Karadağ 'Sınır' konusunda resmi bilgilendirme bekliyor

Haradinaj’ın sınır belirleme komisyonun görevine son vermesi ve Karadağ ile yeni sınır anlaşması yapılacağı açıklamasının ardından Karadağ Sınır Belirleme Başkanı bilgilendirme istedi

Karadağ’ın Kosova ile Sınır Belirleme Komisyonu Başkanı Milan Paunoviçi, sınır konusunun varolan anlaşma esasınca çözüme kavuşacağı inancını ifade etti.

Paunoviç’in açıklaması, Kosova Başbakanı Ramush Haradinaj’ın sınır belirleme komisyonun görevine son vermesi ve Karadağ ile yeni sınır anlaşması yapılacağı açıklamasından sonra geldi.

Başbakan Haradinaj’ın açıklamalarını yorumlamak istemeyen Paunoviç, Karadağ’ın bu karar ile henüz resmi bilgilendirilmediğine dikkati çekti.

Paunoviç, resmi Priştine’nin siyasi uzlaşı sağlayıp anlaşmayı onayacağı inancını ifade etti.

Karadağ yetkilileri birkaç kez Kosova ile sınır belirleme konusunun onlar için bitmiş bir iş olduğunu açıklamıştı.

Başbakan Haradinaj seçildikten sonra da iki yıl önce Viyana’da imzalanan anlaşmaya karşı olduğunu ve Karadağ ile sınırın Kula ve Çakor olduğunu belirtmişti.

Karadağ bu konuya kapalı olursa Başbakan Ramush Haradinaj’ın ne yapacağı henüz belli değil.

Kaynak: Kosova Haber

 İlgili Konular Kosova Karadağ sınır
Yasal Uyarı: Yayınlanan yazı ve haberin tüm hakları Dünya Bülteni'ne aittir. Özel izin alınmadan yazı ve haber hiçbir şekilde kullanılamaz. Ancak yazı ve haberin bir kısmı aktif link verilerek alıntılanabilir.

  • Paylaş