Dünya Bülteni Haber Portalı

Dünya Bülteni Haber Portalı Dünya Bülteni Haber Portalı


21:04, 24 Nisan 2018 Salı
15:29, 27 Aralık 2017 Çarşamba

  • Paylaş
Gruevski’nin davası 2 Şubat’a ertelendi
Gruevski’nin davası 2 Şubat’a ertelendi

Hakimin başka göreve atanması nedeniyle davaya yeniden başlanması talebi Özel Yetkili Savcılık tarafından da kabul edildi ve duruşma 2 Şubat’a ertelendi.

Makedonya eski Başbakan Nikola Gruevski’nin sanık sıfatıyla katıldığı ve kamuoyunda “Tsentar Saldırısı” olarak bilinen davanın duruşması bugün Üsküp Birinci Asliye Ceza Mahkemesinde görüldü.

Hakimin başka göreve atanması nedeniyle davaya yeniden başlanması talebi Özel Yetkili Savcılık tarafından da kabul edildi ve duruşma 2 Şubat 2018'e ertelendi.

2013 yılının Haziran ayında Tsentar Belediyesindeki saldırıyı azmettirmek suçuyla 12 kişi daha suçlanıyor. Gruevski, adli kontrol şartıyla tutuksuz yargılanıyor.

Davayı siyasi bir hesaplaşma olarak yorumlayan Gruevski, delilsiz iddianame hazırlandığını ve ardından yasadışı dinlemelerin delil olarak kabul edildiğini söyledi. Gruevski, “Zaev, 11 yılda elde ettiği mağlubiyetlerin intikamını alıyor” diye konuştu.

Kaynak: Yeni Balkanİlgili Konular Nikola Gruevski makedonya
Yasal Uyarı: Yayınlanan yazı ve haberin tüm hakları Dünya Bülteni'ne aittir. Özel izin alınmadan yazı ve haber hiçbir şekilde kullanılamaz. Ancak yazı ve haberin bir kısmı aktif link verilerek alıntılanabilir.

  • Paylaş