Dünya Bülteni Haber Portalı

Dünya Bülteni Haber Portalı Dünya Bülteni Haber Portalı


07:38, 20 Nisan 2018 Cuma
09:36, 02 Nisan 2018 Pazartesi

  • Paylaş
Arnavutluk'ta otoyol özelleştirmesine sert tepki
Arnavutluk'ta otoyol özelleştirmesine sert tepki

Arnavutluk'ta yüzlerce protestocu otoyolun özelleştirilmesi sonrasındaki fiyat artışlarını protesto etmek için bir gösteri düzenledi. Gösteride barikatlar yıkılarak polisle çatışmaya girildi

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Arnavutluk ile Kosova arasında en işlek yolun özelleştirilmesi sonrasında 100 kilometrelik yol için 3 dolarla 28 dolar arasında değişen fiyat uygulaması yapması Arnavutluk vatandaşlarınca protesto edildi.

Cumartesi günü iki ülkeyi birbirine bağlayan Morina'daki otoyolun girişini protesto etmek için toplanan sivillerle girilen çatışmada 14 polis memuru yaralandı.

Arnavutluk İçişleri Bakanı Fatmir Xhafaj, "Bu barbar eylemlerinden dolayı polis memurlarına, kamuya ve özel mülke karşı saldıran herkes adalete teslim edilecek." dedi.

Ayrı bir açıklamada savcı, "yasayı ihlal edenlerin cezai sorumluluğu" için bir soruşturma başlattığını söyledi.

Arnavut kasabası Kukes'te 100'den fazla kamyonet ve yüzlerce esnaf, geçtiğimiz çarşamba günü Kosova-Arnavutluk sınırında ve karayolunun Arnavutluk kesiminde karara karşı protesto gösterisi yaptı.

Sürücüler, araçlarını "Bu yol Arnavutları birleştirmeli, onları bölmemeli" yazan pankartlarda topladı.

 İlgili Konular Arnavutluk Kosova
Yasal Uyarı: Yayınlanan yazı ve haberin tüm hakları Dünya Bülteni'ne aittir. Özel izin alınmadan yazı ve haber hiçbir şekilde kullanılamaz. Ancak yazı ve haberin bir kısmı aktif link verilerek alıntılanabilir.

  • Paylaş