Dünya Bülteni Haber Portalı

Dünya Bülteni Haber Portalı Dünya Bülteni Haber Portalı


10:19, 22 Haziran 2018 Cuma
10:36, 31 Mayıs 2018 Perşembe

  • Paylaş
Türkiye'den Kosova'ya Merkez Camii inşası
Türkiye'den Kosova'ya Merkez Camii inşası

Priştine'de ezan sesini yükseltecek Merkez Caminin inşası Ramazan'dan sonra başlayacak

Kosova Başimamı Sabri Bajgora, Ramazan ayından sonra Priştine’de Posta binası yakınlığındaki alanda Merkez caminin inşasının başlayacağını belirtti. Caminin inşası Türkiye tarafından finanse edilecek.

RTK’nın bir haftalık yayınında konuşan Bajgora, aynı zamanda Kosova İslam Birliğinin Priştine mezarlıklarında haçın yerleştirilmesine müsaade etmediğinden protestan topluluğunun şikayetinin yer aldığı ABD’nin Kosova’da dini özgürlükler raporunda yer alan eleştirilere de değinerek, bu suçlamaların asılsız olduğunu söyledi.

Not: 9/TEVBE-84: Münafıklardan ölen hiç bir kimse üzerine, hiç bir zaman namaz kılma; kabri başında (gömülürken veya ziyaret için) durma. Çünkü onlar, Allah’ı ve Rasûlünü tanımadılar ve kâfir olarak can verdiler.) / Bekir Sadak (9/TEVBE-84: Onlardan olen kimsenin namazini sakin kilma, mezari basinda da durma! Cunku onlar Allah'i ve peygamberini inkar ettiler, fasik olarak olduler.)

Kaynak: Kosova HaberYasal Uyarı: Yayınlanan yazı ve haberin tüm hakları Dünya Bülteni'ne aittir. Özel izin alınmadan yazı ve haber hiçbir şekilde kullanılamaz. Ancak yazı ve haberin bir kısmı aktif link verilerek alıntılanabilir.

  • Paylaş