Dünya Bülteni Haber Portalı

Dünya Bülteni Haber Portalı Dünya Bülteni Haber Portalı


04:48, 18 Haziran 2018 Pazartesi
08:35, 12 Haziran 2018 Salı

  • Paylaş
Bulgaristan gençlerinden şikayet var
Bulgaristan gençlerinden şikayet var

Bulgaristan Başbakan Yardımcısı Donçev yaptığı açıklamada "15-24 yaş arası 167 000 genç ne okuyor, ne de çalışıyor" diye serzenişte bulundu

İş dünyası ve 24 Çasa Gazetesi tarafından düzenlenen eğitimle ilgili bir toplantıda konuşan Bulgaristan Başbakan Yardımcısı Tomislav Donçev, “Ülkemizde 15-24 yaş arası 167 000 genç ne okuyor, ne de çalışıyor” diye bilgi verdi. Eğitim ve Bilim Bakanlığı verilerine göre, Bulgaristan’da teknik eleman yetersizliği var.

Eğitim ve Bilim Bakanı Krasimir Vılçev, üniversitelerde matematik, fizik ve kimya bölümlerinden mezun olanlara en iyi maaş verilmesine rağmen ülkede matematik, fizik ve kimya öğretmenlerinin yetersiz olduğunu raporladı.

Eğitim Bakanı ayrıca, Bulgar eğitiminde sorunlu alanların da bulunduğunu ve bunlardan birinin çocukları okulda tutmak olduğunu bildirdi.

Kaynak: Kırcaali Haberİlgili Konular kırcaali Bulgaristan
Yasal Uyarı: Yayınlanan yazı ve haberin tüm hakları Dünya Bülteni'ne aittir. Özel izin alınmadan yazı ve haber hiçbir şekilde kullanılamaz. Ancak yazı ve haberin bir kısmı aktif link verilerek alıntılanabilir.

  • Paylaş