Dünya Bülteni Haber Portalı

Dünya Bülteni Haber Portalı Dünya Bülteni Haber Portalı


06:05, 27 Nisan 2018 Cuma
Güncelleme: 18:09, 07 Kasım 2017 Salı

  • Paylaş
İngiltere'de 145 milyon yıllık memeli fosilleri bulundu
İngiltere'de 145 milyon yıllık memeli fosilleri bulundu
Foto: Arşiv

İngiltere Portsmouth Üniversitesinden Dr. Sweetman, yaptığı açıklamada, Dorset bölgesinde nesli tükenmiş fare benzeri iki hayvana ait 145 milyon yıllık fosiller bulunduğunu belirtti

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

İngiltere'de memelilerinin atası kabul edilen iki hayvana ait 145 milyon yıllık fosiller bulundu.

Portsmouth Üniversitesinden Dr. Steve Sweetman, yaptığı açıklamada, İngiltere'nin güneyinde Dorset bölgesinde nesli tükenmiş fare benzeri iki hayvana ait fosilleşmiş dişler keşfedildiğini belirtti.

Sweetman, günümüz memelilerinin atası kabul edilen hayvanların fosilleşmiş dişleri üzerinde yürüttükleri araştırmada, bu hayvanlardan birinin böceklerle diğerinin de bitkilerle beslendiğinin tespit edildiğini bildirdi. Sweetman, bu memelinin dişlerinin oldukça gelişmiş olduğunu, besinleri delebildiğini, kesebildiğini ve ezebildiğini ifade etti.

Fosillerin, Dorset'in Swanage kentinde yer alan kayalık bir bölgede bir üniversite öğrencisi tarafından bulunduğu vurgulandı.

Keşifle ilgili bulgular "Acta Palaeontologica Polonica" dergisinde yayımlandı.Yasal Uyarı: Yayınlanan yazı ve haberin tüm hakları Dünya Bülteni'ne aittir. Özel izin alınmadan yazı ve haber hiçbir şekilde kullanılamaz. Ancak yazı ve haberin bir kısmı aktif link verilerek alıntılanabilir.

  • Paylaş