Dünya Bülteni Haber Portalı

Dünya Bülteni Haber Portalı Dünya Bülteni Haber Portalı


10:01, 23 Mayıs 2018 Çarşamba
Güncelleme: 08:29, 28 Ekim 2013 Pazartesi

  • Paylaş
Erdoğan: Dersane konusunda kararlıyız
Erdoğan: Dersane konusunda kararlıyız

Başbakan Erdoğan, dersanelerin adaletsizliğe sebep olduğunu, bu sebeple kapatılacaklarını söyledi

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, dersaneleri tüm ailelerin çocuklarını gönderememesi sebebiyle adaletsizliğe sebep olduklarını savunarak kapatmakta ısrarlı olduklarını söyledi.

Başbakan Erdoğan, Van temaslarına dün de devam etti. Özalp ilçesine giden Erdoğan, 15 milyon lira harcanarak yaptırılan 15 ilköğretim okulu ve bir İmam Hatip Lisesinin açılışını gerçekleştirdi.

Açılışlardan sonra sivil toplum örgütleri ile bir araya gelen Başbakan, dershanelerin kapatılacağını söyledi. Erdoğan'a burada dersanelerin kapatılması ile ilgili görüşü soruldu.

Başbakan soruyu "Herkes çocuğunu gönderemiyor. Adaletsizlik oluyor. Millet soruyor 'okul varsa dershaneler niye var? Dershaneler varsa okul niye var?' diye. Bizim okulları güçlendirmemiz lazım. Dershaneler okul haline getirilsin biz destek veririz" diye cevapladı.Yasal Uyarı: Yayınlanan yazı ve haberin tüm hakları Dünya Bülteni'ne aittir. Özel izin alınmadan yazı ve haber hiçbir şekilde kullanılamaz. Ancak yazı ve haberin bir kısmı aktif link verilerek alıntılanabilir.

  • Paylaş