Dünya Bülteni Haber Portalı

Dünya Bülteni Haber Portalı Dünya Bülteni Haber Portalı


03:18, 24 Mayıs 2018 Perşembe
13:27, 17 Mayıs 2018 Perşembe

  • Paylaş
Türk Diyanet Vakfı Ramazan'da Etiyopyalıları unutmadı
Türk Diyanet Vakfı Ramazan'da Etiyopyalıları unutmadı

TDV, “Kardeşlerini unutma, beklenen sensin” sloganıyla başlattığı Ramazan programı çerçevesinde Etiyopya’nın Afar eyaletindeki 2 bin 500 aileye gıda yardımı ulaştırdı

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Türkiye Diyanet Vakfı (TDV), Afar'daki 2 bin 500 aileye temel gıda maddelerinden oluşan Ramazan paketi dağıttı.

Türkiye Diyanet Vakfı'nın (TDV), “Kardeşlerini unutma, beklenen sensin” sloganıyla başlattığı Ramazan programı çerçevesinde Etiyopya’nın Afar eyaletindeki 2 bin 500 aileye gıda yardımı ulaştırdığı bildirildi.

Son yıllarda kuraklık ve susuzlukla boğuşan ve komşu Eritre'den gelen mültecileri misafir eden eyaletteki binlerce ihtiyaç sahibi, TDV’nin götürdüğü yardımlar sayesinde Ramazan ayı başında rahat bir nefes aldı.

Dağıtım, bölgedeki mülteci kamplarına yakınlığı nedeniyle eyaletin eski başkenti Asaita’da yapıldı. Temel gıda maddelerinden oluşan yardım paketlerini alan aileler, Türkiye'ye dua etti.

“VEFA BORCUMUZ VAR”

TDV Proje Yöneticisi Yüksel Sezgin, yaptığı açıklamada, 10 yıldır Etiyopya’da Ramazan ve kurban organizasyonları yaptıklarını belirterek tüm Müslümanların Etiyopya'ya Hz. Necaşi sebebiyle vefa borcu olduğunu vurguladı. 

Yaklaşık 50 tonluk gıda yardımından 12 binden fazla kişinin faydalanacağını aktaran Sezgin, mübarek ayın bereketinin Türk hayırseverler eliyle Afrika’ya da uzandığını dile getirdi.

Sezgin, “Amacımız buradaki Müslümanlarla Ramazan sevincini paylaşmak ve onların duasını alarak ülkemize götürmek. Bu insanların mutluluğunu görmek bizler için büyük bir gurur kaynağı.” diye konuştu.

Bu Ramazan 84 ülke ve 326 bölgede “iyiliğin sesi” olmak için yola çıkan TDV, 90 binden fazla aileye gıda paketi ulaştırmayı, yaklaşık 250 bin kişiye de iftar vermeyi amaçlıyor.Yasal Uyarı: Yayınlanan yazı ve haberin tüm hakları Dünya Bülteni'ne aittir. Özel izin alınmadan yazı ve haber hiçbir şekilde kullanılamaz. Ancak yazı ve haberin bir kısmı aktif link verilerek alıntılanabilir.

  • Paylaş