Dünya Bülteni Haber Portalı

Dünya Bülteni Haber Portalı Dünya Bülteni Haber Portalı


00:11, 25 Mayıs 2018 Cuma
21:46, 20 Nisan 2018 Cuma

  • Paylaş
İbn Haldun Üniversitesi Özbekistan'da ortaklık kurdu
İbn Haldun Üniversitesi Özbekistan'da ortaklık kurdu

İbn Haldun Üniversitesi ile Orta Asya’nın ve Özbekistan’ın en köklü üniversitelerinden olan Özbekistan Milli Üniversitesi arasında eğitim alanında iş birliği protokolü imzalandı.

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Özbekistan Milli Üniversitesi Rektör Yardımcısı Dr. Rasul Rahmonov ile beraberindeki heyet, İbn Haldun Üniversitesi’nin Başakşehir’deki Yerleşkesinde Rektör Prof. Dr. Recep Şentürk’le görüştü.

İki ülke arasındaki ortak kültür ve bağların konuşulduğu görüşmenin ardından iki üniversite arasında araştırmacı, çalışan ve öğrenci değişimleri, eğitim ve araştırma alanında ortak çalışmalar yürütme ve dil eğitimi esasları üzerinde ilerleme kaydedilmesi amaçlanan protokolün imza töreni yapıldı.

Anlaşma ile ayrıca araştırma ve bilimsel çalışmaları güçlendirme, konferanslar düzenleme, akademisyen ve araştırmacılara kurumlardaki kaynaklardan yararlanma fırsatı sunuluyor.

İmza töreninin ardından Prof. Dr. Şentürk, Dr. Rahmonov ve beraberindeki heyete hediye takdim ederek, konuklarla hatıra fotoğrafı çekildi.

 Yasal Uyarı: Yayınlanan yazı ve haberin tüm hakları Dünya Bülteni'ne aittir. Özel izin alınmadan yazı ve haber hiçbir şekilde kullanılamaz. Ancak yazı ve haberin bir kısmı aktif link verilerek alıntılanabilir.

  • Paylaş