Dünya Bülteni Haber Portalı

Dünya Bülteni Haber Portalı Dünya Bülteni Haber Portalı


20:05, 20 Haziran 2018 Çarşamba
Güncelleme: 01:45, 13 Ocak 2018 Cumartesi

  • Paylaş
Esad rejiminin Doğu Guta'ya saldırılarında 5 sivil hayatını kaybetti
Esad rejiminin Doğu Guta'ya saldırılarında 5 sivil hayatını kaybetti
Foto: Arşiv

Suriye'de Esad rejiminin ablukasındaki Doğu Guta bölgesine düzenlenen yoğun saldırılarda 5 sivilin hayatını kaybettiği bildirildi

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Doğu Guta'daki AA muhabirlerinin bildirdiğine göre, Esad rejimine bağlı güçler, Duma ve Haresta ilçeleri ile Beyt Sava, Misraba, Sakba, Arbin, Merc, Cisrin, Medyere ve Hammuriye beldelerine yoğun hava ve topçu saldırıları düzenledi.

Sivil Savunma (Beyaz Baretliler) kaynaklarına göre, Doğu Guta gerginliği azaltma bölgesi içerisinde yer alan ilçe ve beldelere bugün de devam eden bombardımanlarda Hammuriye beldesinde 4, Beyt Sava beldesinde ise 1 sivil hayatını kaybetti.

Rejimin Duma ilçesine düzenlediği dünkü topçu saldırılarında ise 4 sivil hayatını kaybetti.. Böylelikle rejim güçlerinin son iki gündeki yoğun bombardımanında 9 sivil öldü.

Arama kurtarma çalışmalarına devam eden Sivil Savunma ekipleri, yıkılan binaların enkazından çok sayıda sivili canlı olarak kurtarmayı başardı. Yaralananlar, çevredeki hastanelerde tedavi altına alındı.

Aralıksız süren hava saldırıları nedeniyle ölü sayısının artmasından endişe ediliyor.

SON 15 GÜNDE 170 SİVİL ÖLDÜ

Sivil Savunma ekiplerinin sosyal medya hesaplarından paylaştıkları bilgiye göre, son 15 günde 170 sivil Esed rejimi ve Rusya'nın saldırılarında hayatını kaybetti.

Sivil Savunma kaynaklarından derlenen bilgilere göre, 14 Kasım 2017 tarihinden bu yana Doğu Guta'ya düzenlenen saldırılarda 5'i sivil savunma görevlisi en az 312 sivil can verdi.İlgili Konular Doğu Guta Esad Suriye
Yasal Uyarı: Yayınlanan yazı ve haberin tüm hakları Dünya Bülteni'ne aittir. Özel izin alınmadan yazı ve haber hiçbir şekilde kullanılamaz. Ancak yazı ve haberin bir kısmı aktif link verilerek alıntılanabilir.

  • Paylaş