Kur'an ikliminden müzakereler | Etkinlikler | | Dünya Bülteni Dünya Bülteni Haber Portalı

Dünya Bülteni Haber Portalı

Dünya Bülteni Haber Portalı Dünya Bülteni Haber Portalı


12:46, 28 Mayıs 2018 Pazartesi
Güncelleme: 20:11, 13 Ekim 2010 Çarşamba

  • Paylaş
Kur\'an ikliminden müzakereler
Kur\'an ikliminden müzakereler

İnsan ve Medeniyet Hareketi’nden Kur\'an İkliminde Müzakereler Programı her Pazar devam ediyor.

Dünya Bülteni/Haber Merkezi

İnsan ve Medeniyet Hareketi’nde Kur’an ikliminde Müzakereler programı her pazar devam ediyor. Veli Karataş, Şerafettin Kalay ve Mehmet Ali Büyükkara tarafından  “müzakere” yöntemiyle yürütülen dersler Ali İmran Suresi ile başlıyor ve bir sonraki hafta kalınan yerden devam ediliyor.

Müzakere yöntemi ile her bir ayetin ilmi arka planı tüm derinliği ile gün yüzüne çıkmış oluyor.  Kürsüdeki her hocanın kendi üslubuyla ve farklı bir yönden konuya yaklaşıyor olması programa ayrı bir güzellik katıyor. Anlatılanlar dilbilimle, tarihi gerçeklerle, felsefi açılımlarla, günümüzdeki muhtelif yaklaşım ve değerlendirmelerle irtibatlandırılarak zenginleşiyor, nükteler ve anlam derinlikleri ile süsleniyor.

Dördüncü dönemin ilk dersine Al-i İmran Suresiyle başlayan dersler her pazar saat 08.00’de başlayıp, 10.30’a kadar devam ediyor.  İki oturum halinde gerçekleşen derslerin ortasında 15–20 dakikalık bir ara veriliyor. Ayrıca katılımcılara kahvaltı ikramı da yapılıyor.

Bayanlar ve çocuklar için özel mekânlarda katılımcılara kolaylık sağlıyor.
Program ücretsiz ve katılıma açık olarak düzenleniyor ve kayıt gerekmiyor.

Programla ilgili detaylı bilgiye www.imh.org.tr adresinden ve 0212 5013171 numaralı telefondan ulaşılabiliyor.

 

 Yasal Uyarı: Yayınlanan yazı ve haberin tüm hakları Dünya Bülteni'ne aittir. Özel izin alınmadan yazı ve haber hiçbir şekilde kullanılamaz. Ancak yazı ve haberin bir kısmı aktif link verilerek alıntılanabilir.

  • Paylaş