İLEM'de Türkiye'de Tarihçilik mesleği konuşuluyor | Etkinlikler | | Dünya Bülteni Dünya Bülteni Haber Portalı

Dünya Bülteni Haber Portalı

Dünya Bülteni Haber Portalı Dünya Bülteni Haber Portalı


03:46, 23 Haziran 2018 Cumartesi
Güncelleme: 14:59, 23 Aralık 2011 Cuma

  • Paylaş
İLEM'de Türkiye'de Tarihçilik mesleği konuşuluyor
İLEM'de Türkiye'de Tarihçilik mesleği konuşuluyor

İlmi Etüdler Derrneği'nde Doç.Dr. A. Teyfur Erdoğdu "Tarihçilik Mesleği ve Türkiye'de Tarihçilik" konulu bir seminer verecek

İlmi Etüdler Derneği (İLEM) ilmi, siyasi, toplumsal ve iktisadi konularda özgün tez ve yaklaşım sahibi akademisyen ve araştırmacıların birikimlerini paylaşmak, daha derinlikli biçimde bu konuların tartışılmasını sağlamak amacıyla İLEM Seminerleri başlığıyla seminerler düzenlemektedir. 2011 yılının son semineri Doç. Dr. A. Teyfur Erdoğdu' nun "Tarihçilik Mesleği: Türkiye'de Tarihçilik" başlıklı semineri ile 24 Aralık cumartesi günü saat 18:00'de dernek merkezimizde gerçekleştirilecektir.

Erdoğdu bu seminerde, Tarih kelimesini kökenbilimsel bir yaklaşım ile analiz ederek tarih metodolojisi hakkında değerlendirmelerde bulunacaktır. Tarihçinin konu seçimi ve seçtiği konuyu ele alırken ulaştığı sebep ve amillerin, seçimindeki müdahalesinin tarih yazımını nasıl etkilediğini açıkladıktan sonra Türkiye'deki tarihçilerin metodolojileri hakkında bilgiler verecektir. Teyfur Erdoğdu sunumunu, Tarihçilerin dar alanda ve tekil konularda uzmanlaşma eğilimlerinin arkasında yatan sebepler nelerdir? Tarih sizce bilim midir? Değilse tarih, bilimin neresinde durur? gibi sorulara cevap vererek bitirecektir.

Ye

A. Teyfur Erdoğdu Mimar Sinan Üniversitesi Mimarlık ve İstanbul Üniversitesi Kamu Yönetimi'nden mezun oldu. İstanbul Üniversitesi'nde Siyaset Bilimi yüksek lisansı ve Hacettepe Üniversitesi'nde Tarih doktorası yaptı. 2006 yılından bu yana Yıldız Teknik Üniversitesi İnsan ve Toplum Bilimleri Bölümü'nde öğretim üyesi olarak çalışmaktadır.

Yer: İlmi Etüdler Derneği Konferans Ssalonu

Tarih: 24 Aralık 2011 Cumartesi 18.00-20.00

Bilgi ve iletişim: 0216 310 4318
                             0537 495 6463

                            [email protected]üdler.org
[email protected]@.org

 

r
İlmi Etüdler Derneği
Konferans Salonu

Zaman
24 Aralık 2011 Cumartesi
18:00 - 20:00Yasal Uyarı: Yayınlanan yazı ve haberin tüm hakları Dünya Bülteni'ne aittir. Özel izin alınmadan yazı ve haber hiçbir şekilde kullanılamaz. Ancak yazı ve haberin bir kısmı aktif link verilerek alıntılanabilir.

  • Paylaş