Dünya Bülteni Haber Portalı

Dünya Bülteni Haber Portalı Dünya Bülteni Haber Portalı


10:48, 25 Haziran 2018 Pazartesi
15:02, 05 Eylül 2017 Salı

  • Paylaş
Uluslararası Kızılhaç Komitesi Başkanı Gazze'de
Uluslararası Kızılhaç Komitesi Başkanı Gazze'de

Resmi temaslarda bulunmak üzere Gazze'yi ziyaret eden Uluslararası Kızılhaç Komitesi (ICRC) Başkanı Peter Maurer, Hamas'ın Gazze Sorumlusu Yahya es-Sinvar ile bir araya geldi

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Resmi temaslarda bulunmak üzere Gazze'yi ziyaret eden Uluslararası Kızılhaç Komitesi (ICRC) Başkanı Peter Maurer, Hamas'ın Gazze Sorumlusu Yahya es-Sinvar ile bir araya geldi.

Görüşmenin ardından yaptığı açıklamada Maurer, "Gazze'deki insani durumu ve uluslararası kanunlara saygı duyulması gerektiği meselesini ele aldık." diyerek, Sinvar ile görüşmelerinin verimli geçtiğini söyledi.

Gazze'deki Kızılhaç Basın sözcüsü Suheyr Zagut da ICRC Başkanı Maurer'in ziyaretinin, Filistin ve İsrail topraklarındaki insani durumu görme, Filistinli ve İsrailli yetkililerle bir araya gelme amacı taşıdığını belirtti.

Zagut, Maurer'in bu akşam Filistin Devlet Başkanı Mahmud Abbas ile görüşeceğini ifade etti.

ICRC Başkanı Maurer, bu sabah Beyt Hanun Sınır Kapısı'ndan geçerek Gazze'ye gelmişti.Yasal Uyarı: Yayınlanan yazı ve haberin tüm hakları Dünya Bülteni'ne aittir. Özel izin alınmadan yazı ve haber hiçbir şekilde kullanılamaz. Ancak yazı ve haberin bir kısmı aktif link verilerek alıntılanabilir.

  • Paylaş