Dünya Bülteni Haber Portalı

Dünya Bülteni Haber Portalı Dünya Bülteni Haber Portalı


09:03, 22 Mart 2018 Perşembe
09:36, 06 Eylül 2017 Çarşamba

  • Paylaş
Abbas'tan Hamas'a 'idare komitesini feshetme' çağrısı
Abbas'tan Hamas'a 'idare komitesini feshetme' çağrısı

Filistin Devlet Başkanı Abbas, Hamas'a, Filistin Uzlaşı Hükümeti'nin Gazze Şeridi'ndeki işlerini yapma imkânı vermek üzere idare komitesini feshetme çağrısında bulundu.

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Filistin Devlet Başkanı Mahmud Abbas, Batı Şeria'yı ziyaret eden Uluslararası Kızılhaç Komitesi (ICRC) Başkanı Peter Maurer ile bir araya geldi.

Filistin resmi ajansı WAFA'nın haberine göre Abbas, insani durumu yerinde incelemek üzere bölgeye gelen ICRC Başkanı Maurer'i Ramallah kentindeki makamında kabul etti.

Görüşmede, barış için iki devletli çözüme bağlılıklarını yineleyen Abbas, İsrail'in uluslararası hukuka aykırı olan Yahudi işgal politikasının siyasi süreci tehlikeye attığını belirtti. Abbas, Hamas'a da Filistin Uzlaşı Hükümeti'nin Gazze Şeridi'ndeki işlerini yapma imkânı vermek üzere idare komitesini feshetme çağrısında bulundu.

Maurer ise görüşmede ICRC'nin uluslararası insancıl hukuku Filistin topraklarında uygulama çabalarına ilişkin bilgi verdi.

ICRC Başkanı Maurer, bölgede bugünkü resmi temasları kapsamında Gazze'yi de ziyaret etmiş ve Hamas'ın Gazze Sorumlusu Yahya es-Sinvar ile görüşmüştü.İlgili Konular filistin Maurer abbas
Yasal Uyarı: Yayınlanan yazı ve haberin tüm hakları Dünya Bülteni'ne aittir. Özel izin alınmadan yazı ve haber hiçbir şekilde kullanılamaz. Ancak yazı ve haberin bir kısmı aktif link verilerek alıntılanabilir.

  • Paylaş