Dünya Bülteni Haber Portalı

Dünya Bülteni Haber Portalı Dünya Bülteni Haber Portalı


10:47, 25 Haziran 2018 Pazartesi
14:06, 11 Eylül 2017 Pazartesi

  • Paylaş
Filistin'den İsrail'e 'işgal birimi' tepkisi
Filistin'den İsrail'e 'işgal birimi' tepkisi
Foto: Arşiv

Filistin yönetiminden, İsrail'in "Amona" işgal biriminden tahliye edilen Yahudiler için Batı Şeria'da yeni işgal birimi inşaatına başlamasına kınama geldi

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Filistin yönetimi, İsrail'in "Amona" işgal biriminden tahliye edilen Yahudiler için Batı Şeria'da yeni işgal birimi inşaatına başlamasını kınadı.

Dışişleri Bakanlığından yapılan yazılı açıklamada, İsrail'in bu adımı atmasındaki amacın "Filistin topraklarını Yahudileştirmek ve mümkün olduğu kadar kendi topraklarına ilhak etmek" olduğu ifade edildi.

İşgal altındaki tüm Filistin topraklarını kapsayan Yahudi işgal birimlerinin "tansiyonu yükselten ciddi bir sorun" olduğuna işaret edilen  açıklamada, "Bu karar, Filistinlilerin kendi topraklarında kuşatılması ve yaşadıkları bölgelerin birbirinden koparılmış kanton bölgelere dönüştürülmesi anlamına gelmektedir." denildi. 

İsrail İçişleri Bakanı Aryeh Mahlouf Deri, dün, "Amona" işgal biriminden tahliye edilen Yahudiler için yeni işgal birimi inşaatına başlanacağını açıklamıştı.

 İlgili Konular İsrail filistin
Yasal Uyarı: Yayınlanan yazı ve haberin tüm hakları Dünya Bülteni'ne aittir. Özel izin alınmadan yazı ve haber hiçbir şekilde kullanılamaz. Ancak yazı ve haberin bir kısmı aktif link verilerek alıntılanabilir.

  • Paylaş