Dünya Bülteni Haber Portalı

Dünya Bülteni Haber Portalı Dünya Bülteni Haber Portalı


20:46, 25 Nisan 2018 Çarşamba
09:26, 05 Kasım 2017 Pazar

  • Paylaş
Kudüs'e engelin diğer adı: "Güvenlik planı"
Kudüs'e engelin diğer adı:

İsrail İç Güvenlik Bakanı Gilad Ardenne, "Kudüs'ün Eski Şehir bölgesinde Filistinlilerin saldırılarını engellemek" gerekçesiyle bir güvenlik planı hazırladı

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

İsrail İç Güvenlik Bakanı Gilad Ardenne'nin, "Kudüs'ün Eski Şehir bölgesinde Filistinlilerin düzenlediği saldırıları engellemek" gerekçesiyle bir güvenlik planı hazırladığı belirtildi.

İsrail'de yayın yapan özel televizyon kanalı Kanal 10'un haberine göre, Bakan Ardenne, Kudüs'ün Eski Şehir bölgesinde Filistinlilerin saldırılarını engellemek gerekçesiyle bir güvenlik planı hazırladı.

Plan çerçevesinde kurulacak askeri kontrol noktalarına benzeyen büyük teftiş noktaları aracılığıyla, Babu'l Amud ve Eski Şehir bölgelerindeki güvenliğin sıkılaştırılmasının hedeflendiği kaydedildi.

Bu bölgelerde sınır muhafızlarının konuşlandırılacağı ve 40 akıllı güvenlik kamerasının yerleştirileceği ifade edilen haberde planın uygulanmasının aylar süreceği ifade edildi.İlgili Konular israil filistin Kudüs
Yasal Uyarı: Yayınlanan yazı ve haberin tüm hakları Dünya Bülteni'ne aittir. Özel izin alınmadan yazı ve haber hiçbir şekilde kullanılamaz. Ancak yazı ve haberin bir kısmı aktif link verilerek alıntılanabilir.

  • Paylaş