Dünya Bülteni Haber Portalı

Dünya Bülteni Haber Portalı Dünya Bülteni Haber Portalı


21:35, 20 Nisan 2018 Cuma
17:01, 05 Kasım 2017 Pazar

  • Paylaş
Gazze'de ilk engelli okulu açıldı
Gazze'de ilk engelli okulu açıldı
arşiv

Gazze'de ilk defa engelli çocukların özel eğitim alabileceği bir okul açıldı.

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Özel ihtiyaç sahibi çocuklara eğitim verecek olan "Cezayir Özel Eğitim Okulu"nun, söz konusu çocukların eğitimi ve topluma kazandırılması konusunda büyük bir boşluğu dolduracağı ifade edildi.

Cezayir Özel Eğitim Okulu Müdürü Fedva Mustafa, açılış sırasında yaptığı açıklamada, "Okulumuz, hareket etme güçlüğü yaşayan, beyin felci geçiren ve otizm hastası çocuklar için Gazze'de açılan ilk okul olma özelliği taşıyor." dedi.

Bütün sınıflarında şu anda 60 öğrencilerinin bulunduğunu aktaran Mustafa, bunun özel yardıma ihtiyaç duyan öğrenciler için atılmış önemli bir adım olduğunu kaydetti.

Mustafa ayrıca okulun, Eğitim Bakanlığından gereken ruhsatı aldığını ve bünyesinde özel eğitim verebilecek donanımlara sahip öğretmenlerden oluşan bir ekibin bulunduğunu dile getirdi.

Gazze'deki Cezayir Özel Eğitim Okulu, "Hayır Penceresi" adlı dernek tarafından inşa edildi.İlgili Konular filistin Gazze
Yasal Uyarı: Yayınlanan yazı ve haberin tüm hakları Dünya Bülteni'ne aittir. Özel izin alınmadan yazı ve haber hiçbir şekilde kullanılamaz. Ancak yazı ve haberin bir kısmı aktif link verilerek alıntılanabilir.

  • Paylaş