Dünya Bülteni Haber Portalı

Dünya Bülteni Haber Portalı Dünya Bülteni Haber Portalı


21:13, 19 Mart 2018 Pazartesi
Güncelleme: 02:23, 13 Kasım 2017 Pazartesi

  • Paylaş
Filistin Devlet Başkanı Abbas Kuveyt'te
Filistin Devlet Başkanı Abbas Kuveyt'te

Filistin Devlet Başkanı ve Kuveyt Emiri biraraya gelerek safların birleştirilmesi ve Arap ülkelerinin ortak çalışma seyrinin ele alındığını belirtti.

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Filistin Devlet Başkanı Mahmud Abbas'ın, Kuveyt Emiri Şeyh Sabah el-Ahmed el-Cabir es-Sabah'la bir araya geldiği bildirildi.

Kuveyt Emirliği Divan İşleri Bakan Yardımcısı Şeyh Ali Cerrah es-Sabbah, ikilinin görüşmesine dair açıklamalarda bulundu.

Sabbah, başkentteki Beyan Sarayı'nda gerçekleşen görüşmede, safların birleştirilmesi ve Arap ülkelerinin ortak çalışma seyrinin ele alındığını belirtti.

Bakan Yardımcısı Sabbah, "kardeşlik ruhu" içinde geçen toplantıda, Filistin'e destek, iş birliği ve koordinasyonun güçlendirilmesi konusunun da görüşüldüğünü aktardı.

Birtakım temaslarda bulunmak üzere dün Kuveyt'e gelen Filistin Devlet Başkanı Mahmud Abbas bugün, İslam İşbirliği Teşkilatı (İİT) Genel Sekreteri Yusuf bin Useymin ve Arap Birliği Genel Sekreteri Ahmed Ebu Gayt ile görüşmüştü.İlgili Konular filistin abbas kuveyt
Yasal Uyarı: Yayınlanan yazı ve haberin tüm hakları Dünya Bülteni'ne aittir. Özel izin alınmadan yazı ve haber hiçbir şekilde kullanılamaz. Ancak yazı ve haberin bir kısmı aktif link verilerek alıntılanabilir.

  • Paylaş