Dünya Bülteni Haber Portalı

Dünya Bülteni Haber Portalı Dünya Bülteni Haber Portalı


21:07, 24 Nisan 2018 Salı
13:47, 08 Ocak 2018 Pazartesi

  • Paylaş
Gazze'de Filistinli tutuklulara destek gösterisi
Gazze'de Filistinli tutuklulara destek gösterisi

İsrail hapishanelerindeki Filistinli tutuklulara destek için Gazze Şeridi'nde gösteri düzenlendi

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

İsrail hapishanelerindeki Filistinli tutuklulara destek için Gazze Şeridi'nde gösteri düzenlendi.

Gazze'deki Uluslararası Kızılhaç Komitesi binası önünde bir araya gelen göstericiler, İsrail hapishanelerindeki Filistinlilerin serbest bırakılması için uluslararası insan hakları kuruluşlarından destek istedi.

AA muhabirine konuşan tutuklu yakını Nesrin Cabir, İsrail hapishanelerindeki Filistinli tutuklularla dayanışmak amacıyla her hafta olduğu gibi bu hafta da bir araya geldiklerini dile getirdi.

Tutukluların hapishanelerde zor şartlar altında yaşam mücadelesi verdiğini söyleyen Cabir, Filistinli tutukluların kışlık kıyafetlerinin dahi olmadığını ifade etti.

Cabir, insan hakları örgütleri ve uluslararası toplumdan "Filistinli tutukluların ailelerini görmelerini engelleyen ziyaret yasağının kaldırılması ve serbest bırakılmaları için İsrail'e baskı yapması" talebinde bulundu.

Aralarında Filistin Esirler Cemiyetinin de bulunduğu kurumların hazırladığı rapora göre, İsrail hapishanelerinde 481'i işgal altındaki Doğu Kudüs'ten olmak üzere 57'si kadın, 300'ü çocuk yaklaşık 7 bin Filistinli bulunuyor. İlgili Konular Gazze Şeridi İsrail filistin
Yasal Uyarı: Yayınlanan yazı ve haberin tüm hakları Dünya Bülteni'ne aittir. Özel izin alınmadan yazı ve haber hiçbir şekilde kullanılamaz. Ancak yazı ve haberin bir kısmı aktif link verilerek alıntılanabilir.

  • Paylaş