Dünya Bülteni Haber Portalı

Dünya Bülteni Haber Portalı Dünya Bülteni Haber Portalı


21:09, 24 Nisan 2018 Salı
17:22, 10 Ocak 2018 Çarşamba

  • Paylaş
Hamas'tan BM Ortadoğu Barış Koordinatörü'ne kınama
Hamas'tan BM Ortadoğu Barış Koordinatörü'ne kınama

Hamas, "Halkımızın direnişi, işgal sonucu ve çalınan haklarını savunmak içindir" açıklaması yaptı

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Hamas, Birleşmiş Milletler (BM) Ortadoğu Barış Süreci Özel Koordinatörü Nikolay Mladenov'ın Filistin direnişini "terör" olarak nitelendirmesini kınadı.

Hamas'tan yapılan yazılı açıklamada, "Mladenov, çocukları öldüren, mukaddesata yönelik ihlallerde bulunan ve katliamlar işleyen işgalin terör, direnişin ise işgal altındaki halkların hakkı olduğunu tamamen biliyor. Bu uluslararası kanunlara göre de böyle." denildi.

Açıklamada, "Halkımızın direnişi, işgal sonucu ve çalınan haklarını savunmak içindir." ifadesine yer verildi.

Mladenov, bugün sosyal medya hesabı Twitter'da, "Terörün ve onu yüceltenlerin herhangi bir gerekçesi olamaz. Barışa giden yol bu değildir. Dünkü saldırının failleri adalete teslim edilmeli." paylaşımında bulunmuştu.

İsrail basınında dün işgal altındaki Batı Şeria’nın kuzeyindeki Nablus kenti çevresindeki Havat Gilad Yahudi yerleşim birimi yakınlarında durakta bekleyen Yahudi bir yerleşimcinin, yoldan hızla geçen bir araçtan açılan ateş sonucu ağır yaralandığı, kaldırıldığı hastanede hayatını kaybettiği yönünde haberlere yer verilmişti.İlgili Konular hamas bm
Yasal Uyarı: Yayınlanan yazı ve haberin tüm hakları Dünya Bülteni'ne aittir. Özel izin alınmadan yazı ve haber hiçbir şekilde kullanılamaz. Ancak yazı ve haberin bir kısmı aktif link verilerek alıntılanabilir.

  • Paylaş