Dünya Bülteni Haber Portalı

Dünya Bülteni Haber Portalı Dünya Bülteni Haber Portalı


01:28, 21 Nisan 2018 Cumartesi
11:35, 13 Nisan 2018 Cuma

  • Paylaş
Yahudi işgalciler, Şeyh Seade Camisi'ni ateşe verdi
Yahudi işgalciler, Şeyh Seade Camisi'ni ateşe verdi

İşgal altındaki Batı Şeria'da bir grup Yahudi işgalci, sabah erken saatlerde Nablus'un güneyindeki Akraba beldesine baskın düzenleyerek Şeyh Seade Camisi'ni yakmaya çalıştı

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

İşgal altındaki Batı Şeria'da yer alan Nablus kentindeki Şeyh Seade Camisi, Yahudi işgalcilerin saldırısına maruz kaldığı bildirildi.

Yahudi işgal birimlerine karşı mücadele eden Filistinli aktivistlerden Yusuf Deyriyye, yaptığı açıklamada, bir grup Yahudi işgalcinin sabah erken saatlerde Nablus'un güneyindeki Akraba beldesine baskın düzenleyerek Şeyh Seade Camisi'nin girişini ateşe verdiğini söyledi.

İşgalcilerin caminin duvarına da İbranice ırkçı sloganlar yazdığını belirten Deyriyye, çevredeki halkın dikkati ve anında müdahalesiyle caminin tamamen yanmasının engellendiğini aktardı.

Nablus'un çevresindeki yasa dışı 39 Yahudi işgal biriminde yaklaşık 40 bin işgalci yaşıyor. Yahudi işgalciler zaman zaman Filistinlilere yönelik çeşitli saldırılar gerçekleştiriyor.İlgili Konular Yahudi İsrail Batı Şeria
Yasal Uyarı: Yayınlanan yazı ve haberin tüm hakları Dünya Bülteni'ne aittir. Özel izin alınmadan yazı ve haber hiçbir şekilde kullanılamaz. Ancak yazı ve haberin bir kısmı aktif link verilerek alıntılanabilir.

  • Paylaş