İsrail: Hamas'a karşı savaşa hazırlanıyoruz | Gazze Saldırısı | | Dünya Bülteni Dünya Bülteni Haber Portalı

Dünya Bülteni Haber Portalı

Dünya Bülteni Haber Portalı Dünya Bülteni Haber Portalı


11:19, 23 Haziran 2018 Cumartesi
Güncelleme: 14:03, 23 Şubat 2016 Salı

  • Paylaş
İsrail: Hamas'a karşı savaşa hazırlanıyoruz
İsrail: Hamas'a karşı savaşa hazırlanıyoruz

İsrail Savunma Bakanı, Gazze'de benzeri görülmemiş bir sessizliğin olduğunu iddia ederek, Hamas'ın tüneller kazdığını, savaş hazırlığı yaptığını, kendilerinin de buna karşı yeni bir savaşa hazırlandıklarını söyledi

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

İsrail Savunma Bakanı Moşe Yalon Hamas'a karşı bir savaş olasılığına karşı hazırlandıklarını söyledi. Yaa'lon Haifa limanına gelen bir Amerikan savaş gemisi ziyareti sırasında "Hamas uzun süredir sessiz. Yeni tüneller kazılıyor. Savaş ihtimaline karşı hazırlıklarımızı yapıyoruz. Biz Hamas'la savaşmayla her zaman yüzleşmeliyiz" dedi.

Suriye'deki son durumla ilgili de yorum yapan Yalon, "Kalıcı bir barışın sağlanabilmesi için her iki tarafın da kabul edebileceği bir anlaşma olmalı" dedi. Yaa'lon "IŞİD ve El Nusra cephesi barış anlaşmanın bir parçası değil. Bundan dolayı ben kalıcı bir anlaşma göremiyorum" ifadelerini kullandı.

 İlgili Konular Moşe Yalon
Yasal Uyarı: Yayınlanan yazı ve haberin tüm hakları Dünya Bülteni'ne aittir. Özel izin alınmadan yazı ve haber hiçbir şekilde kullanılamaz. Ancak yazı ve haberin bir kısmı aktif link verilerek alıntılanabilir.

  • Paylaş